Ryzen 7 3700X ve MSI B450 GAMING Plus Uyumu

syedra

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, şu an kullandığım sistemde anakartım MSI B450 GAMING Plus modeli ve işlemcim Ryzen 5 2600 fakat ben işlemcimi Ryzen 7 3700X modeli ile değiştirmeyi düşünüyorum. Soğutma olarak da Cooler Master Masterliquid ML240L RGB sıvı soğutucusunu düşünüyorum. Acaba işlemci anakart için fazla mı olur? Ryzen 7 2700X mi mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle senin sorunun ''değiştirmek için değiştirmek'' gibi geldi bana. Neden böyle bir değişiklik istiyorsun hem 2700x'e hemde 3700x'e fit olman tutarsız ki elinde kötü olmayan bir işlemci var. Ne istediğine bi önce karar ver.

Anakarta göre değil de ekran kartınıza göre fazla olabilir. elinizde 2060 üstü ekran kartı yoksa ve render yapmıyorsanız boşa masraf etmiş olursunuz.
Ekran kartı olarak Sapphire Nitro+ RX 590 Special Edition kullanıyorum, profesyonel ya da düzenli olarak render almıyorum ama Programlama ile ilgilendiğim ve işim olduğu için düşündüm bu değişikliği.Teşekkürler.
Öncelikle senin sorunun ''değiştirmek için değiştirmek'' gibi geldi bana. Neden böyle bir değişiklik istiyorsun hem 2700x'e hemde 3700x'e fit olman tutarsız ki elinde kötü olmayan bir işlemci var. Ne istediğine bi önce karar ver.
Sahip olunan sisteminizin bileşenlerini değiştirmenin sorun olduğunu düşünmüyorum.Programlama ve yazılımla ilgileniyorım şu anda değiştirebilecek durumu oluşturdum ve herhangi bir sıkıntını olup olmayacağı hakkında bilgi almak istedim.Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, şu an kullandığım sistemde anakartım MSI B450 GAMING Plus modeli ve işlemcim Ryzen 5 2600 fakat ben işlemcimi Ryzen 7 3700X modeli ile değiştirmeyi düşünüyorum. Soğutma olarak da Cooler Master Masterliquid ML240L RGB sıvı soğutucusunu düşünüyorum. Acaba işlemci anakart için fazla mı olur? Ryzen 7 2700X mi mantıklı?
Bios guncellemesi yaptiginiz takdirde uyum problemi yasamazsiniz ancak size onerim onun yerine Corsair Aio almaniz statik basincli fanlarini daha basarili buluyorum sahsen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı