Ryzen 7 3700X ve RTX 2060 sistem toplama

Toplam 8620₺.

Eğer ben ekran kartım NVIDIA olsun diyorsan:
Bunları seçebilirsiniz.

Monitörlere çok hakim değilim ama kağıt üstünde iyi duruyor.

Toplam 8620₺.

Eğer ben ekran kartım NVIDIA olsun diyorsan:
Bunları seçebilirsiniz.

Monitörlere çok hakim değilim ama kağıt üstünde iyi duruyor.
Listemi şu şekilde güncellesem nasıl olur? Bir de genel olarak öneride bulunan arkadaşlar siz de dahil olmak üzere başka kasaları öneriyorsunuz. Benim seçtiğim kasa ve psu acaba yeterli değil mi? Bilmediğimden soruyorum.
ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) 44oo MHz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP ATX Anakart

AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz 32 MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

Sapphire Radeon RX5700 XT NITRO+ 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı (11293-03-40G)

CORSAIR 16 GB (2x8 GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram

SEAGATE 2 TB Barracuda 256 MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk

SAMSUNG 500 GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD (3500 MB Okuma/3200 MB Yazma)

CORSAIR Carbide Spec Delta RGB 550 W 80+ Midi-Tower Tempered Glass Gaming Kasa
ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync/GSync FHD Curved Oyuncu Monitör

Sinerji

Ne tür oyunlar oynuyorsunuz
Şu oyunu oynarım, bu oyunu oynarım diye ayırt edemem. Singleplayer hikayeli oyunları oynuyorum genelde. AAA yapımlar da olur indie yapımlar da. Araba yarışları, simülasyon oyunları, spor oyunları gibi oyunları da oynarım. Ama oynamayacağım oyunları söyleyebilirim. Pubg, Fortnite, LOL gibi oyunları oynamam.

Benim seçtiğim kasa ve psu acaba yeterli değil mi? Bilmediğimden soruyorum.
Kasa iyi bir soğutmaya sahip olduktan sonra tercih meselesi ama güç kaynağı sadece verdiği güce bakarak alınmaz. Mesela benim imza kısmımda güç kaynaklarının kalitesini araştırıp ve inceleyip gruplandıran yerler var. Mesela benim önerdiğim güç kaynağı en iyi ikinci grupta kendine yer bulabiliyor ama senin kasanla birlikte gelen güç kaynağı Corsair'in VS gri serisi 6.grupta kendine yer bulabiliyor. Sistem toplarken ilk önce güç kaynağı seçilir ne işlemci nede ekran kartı. Üst seviye bir sistem topluyorsanız üst seviye bir güç kaynağı seçmeniz sizin için iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı