Ryzen 7 3700X ve RTX 2070 için kasa ve PSU önerisi

MSI Mag Forge 100M yanına da FSP Hyper K 700W öneririm toplam yaklaşık 1.000 TL tutar.
Önerim ya bu ya da bunun 750W olanı.Üzmeyecektir asla.

Kasa olarak ise kesinlikle bunu tavsiye ediyorum.

Warzone Full Ayar

Ekran sıcaklığım 60 - 61 derece sabit bazen çalışmıyor bile ekran kartı .
Kasa içi sıcaklığım tam yük altında 50 Derece , boştayken şu an güncel yazıyorum 38 derece.
İşlemci sıcaklığım boştayken 38-39 yine Warzone oynarken 48 Derece.

Genel olarak kasa içi gayet serin.

Dipnot: Sıvı soğutucum yok. Ryzen 9 stok fan.
Önerdiğiniz kasaların ledleri aRGB ve benim bildiğim kadarı ile edindiğim anakartın üzerinde 5 voltluk pin yok. Bunun hakkında da msi'ın ürün sayfasında bir bilgi göremedim.
Destekliyor mu? Eğer desteklemiyorsa bunun için bir dönüştürücü var mı? Olduğunu hiç sanmıyorum ancak bir çözümü vardır diye umuyorum.

Çoğu kasa için reset tuşu ile mod değiştirme yapabilirsiniz. Rev 2080 için geçerli.
Bahsettiğim mod değişimi değildi. Benim anladığım kadarı ile piyasadaki kasaların bazıları RGB 4 dişli 12 voltluk pinler ile bağlanıyor bazıları ise adreslenebilir RGB ile adlandırılan 3 dişli 5 voltluk pinler ile bağlanıyor. Her anakartta bu farklı pinler bulunuyor mu? Yanlış anladığım bir nokta değildir umarım.

Önerdiğiniz kasaların ledleri aRGB ve benim bildiğim kadarı ile edindiğim anakartın üzerinde 5 voltluk pin yok. Bunun hakkında da msi'ın ürün sayfasında bir bilgi göremedim.
Destekliyor mu? Eğer desteklemiyorsa bunun için bir dönüştürücü var mı? Olduğunu hiç sanmıyorum ancak bir çözümü vardır diye umuyorum.

Kendi kontrolcüsü var kasanın.
Reset tuşuyla renk geçişlerini yapabilirsiniz.

Sanırım bu kasada karar kıldım. Fanlar da RGB. Bir arkadaş bunun ARGB modelini önermişti sanırım. Bu model gayet hoşuma gitti. Bir de PSU lazım. 650W sisteme yeterli olur artık diye umuyorum. Çünkü internetteki PSU Calculator'larda 470W civarında bir güç tavsiye ediyor.

Edit: Güç kaynaklarında kasa için herhangi bir ebat veya bağlantı uyumluluğu gerekiyor mu? Yoksa standart mı üretiliyor? Kasayı ve PSU'yu ayrı ayrı almamıştım daha önce de cahilliğimi maruz görün. 😄

Sanırım bu kasada karar kıldım. Fanlar da RGB. Bir arkadaş bunun ARGB modelini önermişti sanırım. Bu model gayet hoşuma gitti. Bir de PSU lazım. 650W sisteme yeterli olur artık diye umuyorum. Çünkü internetteki PSU Calculator'larda 470W civarında bir güç tavsiye ediyor.

Edit: Güç kaynaklarında kasa için herhangi bir ebat veya bağlantı uyumluluğu gerekiyor mu? Yoksa standart mı üretiliyor? Kasayı ve PSU'yu ayrı ayrı almamıştım daha önce de cahilliğimi maruz görün. 😄
PSU standart. O kasayı ben önermiştim. Güzel seçim. Güle güle kullanın. Önerdiğim PSU'yu alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı