Ryzen 7 3700X ve RTX 2070 Super sistem toplama

Bütçe
15000

Kenopsia

Decapat
Herkese merhaba en azindan 5 yıl kafamin rahat edeceği bir sistem toplamaya çaliştım. Bilgisayar müh. Son sinif ogrencisiyim ilerde VR ya da oyun gelistirmeyle ilgilenebilirim. Kasa toplama olaylarından çok uzağım yorumlarsanız sevinirim.

bilgisayarenson.PNG

Herkese merhaba en azindan 5 yıl kafamin rahat edeceği bir sistem toplamaya çaliştım. Bilgisayar müh. Son sinif ogrencisiyim ilerde VR ya da oyun gelistirmeyle ilgilenebilirim. Kasa toplama olaylarından çok uzağım yorumlarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 529873

Bence gayet güzel bir sistem olmuş, fakat RAM frekansı olarak gene Corsair'in 3600MHz RAM'leri var onları almanızı öneririm onun dışında bence gayet güzel bir sistem.

Güç kaynağının 850 W olanını kullanıyorum. Çok iyi bir PSU, QP bilişimde daha ucuz.
İşlemci de gayet iyi bir seçim. Seçtiğiniz parçalar hep pahalı. İşlemciyi de daha ucuza alabilirsiniz.
X570 Anakart için de TUF serisini pek önermem, Gigabyte ya da MSI öneririm. Gigabyte Aorus Pro Wifi olabilir. Gigabyte X570 Ultra olabilir. Asrock modellerine de bakabilirsiniz.

Bence gayet güzel bir sistem olmuş, fakat RAM frekansı olarak gene Corsair'in 3600MHz RAM'leri var onları almanızı öneririm onun dışında bence gayet güzel bir sistem.

tesekkurler yorumlarlar icin.
10.000tl`ye toplamayla yola cikip buralara kadar geldim, hala biraz kararsizim.
Bu sistemden 10.000 liralik bir sisteme en verimli dususu nasil yapabilecegime dair onerileriniz varsa onlari da alabilirim.
15.000 topladim fakat kiyamayabilirim, 10.000 diyerek yola cikmistim dedigim gibi

SSD değiştirin 500 GB Samsung Evo 860 500GB, Hyperx Fury 3D 480GB olabilir.
Ekran kartını 2060 RX5700XT alabilirsiniz. Bunlar fiyat düşürür.
İşlemci Ryzen 5 3600X olabilir.

(Beyaz)

Güzel bir sıvı soğutma almanızı öneririm.

Sisteminiz güzel, parçalar da güzel olunca fiyat yükseliyor tabii ki. :D Bütçeyi düşürmek isterseniz şöyle bir şey yapabilirsiniz. Sadece oyun oynayacaksanız SATA SSD yeterlidir. Anakart olarak bu model en iyi B450 modellerinden biridir. İşinizi görecektir. İsterseniz MSI B450 Gaming Plus Max seçerek biraz daha bütçenizi indirebilirsiniz.
sinerji.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı