Ryzen 7 3750H 2023 yılı ve önümüzdeki yıllar için yeterli mi?

Lynx91

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 7 3750H 2023 yılında yeterli midir? Eğer öyleyse kaç yıl daha idare eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 3750H çok vasat bir işlemci olarak piyasaya çıkmıştı. GTX 1660 Ti gibi bir karta bile %10 darboğaz yapabiliyordu. Kullandığım iki Asus laptobumda bu işlemci vardı. Rakibi Intel Core i5'ten %15-20 daha düşük performansı vardı. 4C/8T'ye sahip. İleride kullanacağınız programlara bağlı bu ama oyun için götürür 5 yıldan fazla bir süre. Tabii ekran kartına da bağlı.

Hocam 3750H artık yeterli değil oyunlarda, minimum sistem gereksinimlerini karşılar belki çoğu oyunun ancak yeni çıkanlarda minimumu bile karşılayacağını sanmıyorum. Eğer illaki Ryzen laptop alacaksanız en kötü 4600H alın yani eski nesil olmasına rağmen hani 3750H ile yakın zamanda olmasına rağmen hem 6 çekirdek 12 Thread hem de aktif güçlü bir işlemci. Masaüstünde Ryzen 5 2600-3600 arasında yani. Şu anda ÖNERİLEN sistem gereksinimlerinde bile üstünlük sağlıyor.

R7 3750h çok vasat bir işlemci olarak piyasaya çıkmıştı. GTX 1660 Ti gibi bir karta bile %10 darboğaz yapabiliyordu. Kullandığım iki ASUS laptopumda bu işlemci vardı. Rakibi Intel Core i5'ten %15-20 daha düşük performansı vardı. 4C/8T'ye sahip. İleride kullanacağınız programlara bağlı bu ama oyun için götürür 5 yıldan fazla bir süre. Tabii ekran kartına da bağlı.

Anladım hocam 1650M ile beraber bir arkadaşımdan satın alacaktım. En iyisi para biriktirip yeni nesil bir işlemci almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı