Ryzen 7 3800X mü yoksa i7 10700K mi?

• Konuyu başlatan Kzyn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Soğutucu olarak SilverStone PF240 var yeterli gelir mi 3200 MHz CL16 16 GB RAM var yeterli olur mu bunlar.
Yegane amacınız oyunsa Intel daha iyi bir tercih olacaktır.

Oyun başka bir şey yapicağim PC'de.
Overclock yapmayacaksanız 10700K değil de 10700 daha iyi olur ya da 10700F.

10700 KF nasıl peki 750W PSU yeterli olur mu ve 3000 serisi kartlarda sıkıntı çıkar mı?
Overclock potansiyeli açısından da düşünürsek 10700K öneririm. Açıkçası ben Ryzen 5.nesili çok merak ediyorum. Bu fiyat bandında bayağı fiyat performans işlemciler çıkaracaklarını düşünüyorum.

Açıkcası bende merak ediyorum bu fiyatlarda olur mu ki 750W PSU yeterli gelir mi 3000 serisinde sıkıntı çıkarır mı?
3700X ile 10700K arasında oyunlarda ortalama %6 fark varken fiyat olarak %37.5 fark var. Ayriyeten soğutucu ve anakart masrafı da var. Ben olsam birkaç FPS için bu kadar fark ödemezdim. Zaten overclock da yapmayacakmışsın, hızlı belleklerle 3700X veya 10700-10700F alman daha mantıklı.

Intel anakart alsam elimde Ryzen 7 2700X var onu kullanma şansım var mı Intel işlemci alsaya kadar.

Son düzenleme:
Oyun için almasan da 10700K daha iyi bir işlemci her türlü. OC yapmayacaksan 3000 civarı 10700 öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha güçlü ekran kartını da daha iyi besler. Ryzen 4000 serisini de bekleyin birkaç aya tanıtılır.

Oyun için almasan da 10700K daha iyi bir işlemci her türlü. OC yapmayacaksan 3000 civarı 10700 öneririm.
Daha güçlü ekran kartını da daha iyi besler. Ryzen 4000 serisini de bekleyin birkaç aya tanıtılır.

Yorumlarınız için teşekkür ederim 10700 alacağım galiba.

Geri
Yukarı