Ryzen 7 5700X anakart önerisi

Rolex26

Kilopat
Daha fazla  
RX 6900XT ve Ryzen 7 5700X'li sistem toplamayı düşünüyorum. Sadece oyun amaçlı kullanacağım sistemi. 2K ya kadar bütçeye çıkabilirim ama o kadar çıkmaya gerek yok sanırım önerilerinizi bekliyorum.

Bunlar alınabilir.

Bu anakart bazen 2000TL'ye düşüyor. O fiyattan yakalarsanız kesin alınır. En iyilerden.

Bunlar alınabilir.

Bu anakart bazen 2000TL'ye düşüyor. O fiyattan yakalarsanız kesin alınır. En iyilerden.

Orta seviye bir anakart olması yeterli benim için çokda fazla para vermek istemiyorum açıkçası sadece oyun odaklı olacagı ıcın OC konusunda iyi olsun yeterli benim için pek anlamıyorum anakartlardan B550 Pro VDH nasıl bir anakart sogutması fılan bır bılgın var mı? OC konusunda yeterli olur mu açıkçası hiç OC yapmadım bu zamana kadar ama ilerleyen zamanlarda OC yapmak isteyebilirim.

Orta seviye bir anakart olması yeterli benim için çokda fazla para vermek istemiyorum açıkçası sadece oyun odaklı olacagı ıcın OC konusunda iyi olsun yeterli benim için pek anlamıyorum anakartlardan B550 Pro VDH nasıl bir anakart sogutması fılan bır bılgın var mı? OC konusunda yeterli olur mu açıkçası hiç OC yapmadım bu zamana kadar ama ilerleyen zamanlarda OC yapmak isteyebilirim.

MAG B550M Mortar alabilirsin bütçeni zorlamak istemiyorsan, PRO VDH'ye kıyasla daha iyi.

Tomahawk tüm B550 serisindeki en iyi anakartlardan birisi soğutma olarak. B550A PRO ile Mortar'ın soğutmaları neredeyse aynı. B550A PRO ATX olduğu için biraz daha fazla özelliğe sahip ve daha rahat kullanışı var. PRO-VDH'da eğer bütçen az ise 1100TL fiyatı ile kesinlikle alınabilir bir anakart.
Benim önerim Mortar alman yönünde. Sadece yetecektir diye düşünüyorum. Eğer ileride 5900x-5950x işlemciye geçerim diyorsan Tomahawk'ın indirime girmesini bekleyebilirsin ki o zaman bile Mortar yeterli gelecektir. Onun dışında çok fazla bütçe ayırmana gerek yok.
Şu videoyu izleyerek sıcaklık performanslarını öğrenebilirsin :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tomahawk tüm B550 serisindeki en iyi anakartlardan birisi soğutma olarak. B550a Pro ile Mortar'ın soğutmaları neredeyse aynı. B550a Pro ATX olduğu için biraz daha fazla özelliğe sahip ve daha rahat kullanışı var. Pro-VDH'da eğer bütçen az ise 1100TL fiyatı ile kesinlikle alınabilir bir anakart.
Benim önerim Mortar alman yönünde. Sadece yetecektir diye düşünüyorum. Eğer ileride 5900X-5950X işlemciye geçerim diyorsan Tomahawk'ın indirime girmesini bekleyebilirsin ki o zaman bile Mortar yeterli gelecektir. Onun dışında çok fazla bütçe ayırmana gerek yok.
Şu videoyu izleyerek sıcaklık performanslarını öğrenebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an için hangi anakartta hangi özellikler var hiçbir fikrim yok 3-4sene upgrade yapmayı dusunmuyorum ama zaman ne gösterir bilmiyorum. Çok bir bekletim yok anakartta Pro-VDH ve mortal arasında bir tercih yapacağım 2 anakartı bir araştırayım.
MSI MAG B550M Mortar siparişini verdim.

Son düzenleme:
Şu an için hangi anakartta hangi özellikler var hiçbir fikrim yok 3-4sene upgrade yapmayı dusunmuyorum ama zaman ne gösterir bilmiyorum. Çok bir bekletim yok anakartta Pro-VDH ve mortal arasında bir tercih yapacağım 2 anakartı bir araştırayım.
MSI MAG B550M Mortar siparişini verdim.
Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı