Ryzen 7 5700X sistem için ekran kartı önerisi

Hoonor

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle. 2018 yıllarında aldığım emektar bilgisayarım:
AOC C24G1 1080p bir monitörüm var.
Ryzen 5 2600 işlemci ve işlemciyle gelen stok fan.
ASUS TUF 1660 Ti ekran kartı (çok fazla ısınıyor güncel oyunlarda beni zorluyor bıktım doğrusu)
ASUS B450M-K anakart.
Cooler Master MB501l 600W kasa.
G.Skill 3000MHz 8 GB RAM (geçici olarak bu RAM'i çıkartıp Corsair LPX 3600MHz 8 GB RAM almıştım aslında 16 GB yapmaya çalıştım lakin mavi ekran verdi sürekli G.Skill'i çıkardıktan sonra düzeldi halihazırda şu an Corsair kullanmaktayım)
Şu anda elimde Toshiba'nın 500GB'lık SSD'si ve 7200 RPM 2TB HDD.

Ben bu bilgisayarımı 1 ay önce güncelleme kararı aldım aklımdaki:
Monitörüde değiştirmem gerekiyor mu gerekiyorsa ne alabilirim bütçe 6 - 8K arası.
Ryzen 7 5700X işlemci (alındı)
Anakart için tavsiyeniz gerekiyor anakartta aradığım 2 özellik var 4 RAM slotu ve 2 M.2 SSD slotu (5 - 7 k bütçe ayırabilirim)
2TB M.2 SSD takmayı düşünüyorum (tavsiyeniz var mı bütçe 6- 8 k)
Artics Freezer 34 işlemci soğutucu (alındı kasamı değiştirmeyi düşünmüyorum o yüzden sıvı soğutucu sığmadığından bu soğutucuyu aldım)
Ekran kartı çok kararsız kaldım sizden tavsiye almam gerekiyor 20 k 25k arası bütçe ekran kartı için var.
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3600 MHz RAM almayı düşünüyorum ileride RAM sayısını yükselteceğim.
Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold tam modüler güç kaynağı olarak düşündüm yeterli gelir mi sisteme 750W 80+Gold

Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

PSU önerim:

veya

Ekran kartı önerim:

PSU önerim:

veya

Ekran kartı önerim:
rx xt ekran kartlarına o kadar dalmışımki 4070 ti gözümden kaçmış youtube videolardan izledim gerçekten fps konusunda baya iyi duruyor ekran kartı olarak bunu yazdım seasonic kötü bir markamı psu olarak 850 w ileride yükseltmem için iyi olur mu?

Sen soğutma boruları bile olmayan rezil ilk nesil TUF 1660 serisine denk geldin sanırım biliyorum o kartı. RAM olarak baktığın Corsair modeli CL 14-16-16-36 diye gidiyorsa al yoksa bunları seç.

Malesef dediğiniz gibi ne yapsamda boş bilgisayar kasasına buzda atsam 85 derecelere çıkıyor ekran kartı ilk aldığımda 1660 ti o çok iyi felan diyordum böyle olduğunu bilsem almazdım inanın. :D

Malesef dediğiniz gibi ne yapsamda boş bilgisayar kasasına buzda atsam 85 derecelere çıkıyor ekran kartı ilk aldığımda 1660 ti o çok iyi felan diyordum böyle olduğunu bilsem almazdım inanın. :D

Bu serinin iki versiyonu çıktı ilki bomba gibi bazılarının elinde patladı maalesef. 4070 Ti beğendiysen ve bütçene uygunsa 2K monitör bakmaya başla, 1080P'de hakkını alamazsın. 5700X iyi bir işlemci onu güzel overclock olan RAM'lerle beslersen harika olur. Dün burada Ballistix RAM'leri R5 5600 için 3800Mhz CL15 yapıyorlardı müthiş bir olay. O yüzden sana da bellekleri iyi ama çok pahalı olmayan RAM bakıyorum ihtiyaç duyulduğunda sana maksimum desteği sağlayacak.

@Hoonor Seasonic iyi fakat RMx daha iyi. FSP Hydro G Pro ile de eşit sayılır o yüzden daha fazla para vermemeniz için FSP'ninki daha ucuz diye onu önerdim.

TUF olarak da attığım modelin soğutması gayet iyi ama isterseniz 21-22K arasına daha uygun modeller de var Galax, Zotac, Gainward ve INNO3D markalarından. Hiçbiri sizi üzmez artık kartlarda eskisi gibi soğutması kötü, iğrenç olayı tarihte kaldı. Hepsinin soğutma bloğu devasa. Fark genelde VRAM ve VRM soğutmasında ortaya çıkıyor.

@Hoonor Seasonic iyi fakat RMx daha iyi. FSP Hydro G Pro ile de eşit sayılır o yüzden daha fazla para vermemeniz için FSP'ninki daha ucuz diye onu önerdim.

TUF olarak da attığım modelin soğutması gayet iyi ama isterseniz 21-22K arasına daha uygun modeller de var Galax, Zotac, Gainward ve INNO3D markalarından. Hiçbiri sizi üzmez artık kartlarda eskisi gibi soğutması kötü, iğrenç olayı tarihte kaldı. Hepsinin soğutma bloğu devasa. Fark genelde VRAM ve VRM soğutmasında ortaya çıkıyor.
4070 ti dediğim gibi beğendim 2k monitör bakim kendime tavsiye edebiliceğiniz bir marka varmı ? teşekkür ederim yardımınız için

Anladım çok teşekkür ederim o zaman yazdığınız marka psulara bakim ben sistemi güncelleyince en az 5 yıl beni götürmesi lazım bütçemin yeteceği en iyi markaları almak istiyorum sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı