Ryzen 7 5700x3D vs 5800X vs Ryzen 9 5900X

Bende araştırma yaparken aşağıda linkini bırakacağım ürünü buldum. 5700x3D işlemciyi soğutacağını düşünüyorum ama 5800x3D işlemciyi soğutur mu o kısımda kafamda soru işaretleri var. Diyelim ki Teknobiyotik üzerinden hem kule tipini hem de 5800x3D işlemciyi sipariş verdim aldığım kule tipi işlemciyi soğutmazsa üzülürüm açıkçası. Bu sebepten dolayı da kararsızım açıkçası 5700x3D mi yoksa 5800x3D mi almalıyım diye?

TDP'sini kontrol edebilirsin.

Kusura bakma rahatsız ediyorum ama nasıl bakacağımı bilmiyorum işlemci 105W TDP'ye sahip ancak kule tipi soğutucunun soğuttuğu TDP limitini sitesinde göremedim.

Alacağın işlemcinin tüketeceği watt TDP'sine AMD'nin kendi sayfasından bakabilirsin ( eğer işlemcin AMD ise ) soğutucunun TDP siniyse ozellikler kisminda gosterir.

YouTube üzerinde gezinirken aşağıya linkini bırakacağım böyle bir videoya denk geldim. Henüz çok yeni bir karşılaştırma videosu yaklaşık 1 ay öncesine ait. Çoğunluk 5700x3D işlemcinin oyun performansı daha yüksek olduğunu söylüyor fakat karşılaştığım videoda performansları çok benziyor. Sadece Online oyunlarda farkı var. Hal öyle olunca 5700x3D gibi bir işlemciye 9-10k vereceğime 1-2K daha az verip 5800X alırım ya da 1-2K daha para koyup 5900X alırım. Bahsettiğim video linki;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı