Ryzen 7 5800H mi Intel i7 11800h mi?

Oğulcan Koçer

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar 2 PC arasında kaldım yardımcı olur musunuz?
Mimarlık öğrencisiyim AutoCAD, coreldraw, 3DMAX, Photoshop vb. uygulamalar kullanacağım ve aynı zamanda oyun oynayacağım.
Oyunlar: Valorant, CS, LoL, PUBG, GTA vb. oyunlar. Sizce işlemci olarak hangisini almalıyım?
(Depolama önemli değil 1TB yaparım ben onu sadece işlemci hakkında öneri yaparsanız sevinirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
11800H eşit şartlarda biraz daha iyi performans veriyor ama bu varken attığınız iki modeli de önermem.

Bu iki laptop arasında Acer'ın soğutması ve kalitesi daha iyi ki zaten 5800H da muazzam güçlü bir işlemci.
11800h eşit şartlarda daha iyi ama bu varken attığınız iki modeli de önermem.

Bu varken ikisine de iş düşmez hocam katılıyorum size👍

11800H biraz daha güçlü fakat 2. laptop daha ucuza var.
Ama bu 512gb
Bu iki laptop arasında Acer'ın soğutması ve kalitesi daha iyi ki zaten 5800H da muazzam güçlü bir işlemci.

Bu varken ikisine de iş düşmez hocam katılıyorum size👍
11800H eşit şartlarda biraz daha iyi performans veriyor ama bu varken attığınız iki modeli de önermem.
HP markaya pek güvenmiyorum ama neye göre bunu diyorsunuz acaba?
Bahsettiğiniz senaryoda tek çekirdek işlem performansı yüksek olması gerekli. Aklınızın bir kenarında dursun seçime yardımcı olur belki.
Peki bir öneriniz var mı?
İkisi arasından v20.4 çok daha iyi tabii ki de ama yukarıda atılan Omen 17 indirimdeyken alınmaz.
Neden? Sorunlu mu gönderirler?

Ama bu 512 GB

Hayır hocam Omen 17'nin kasası çok daha iyi MSI'ın GP modelleriyle yarışıyor sadece markaya bakmayın modele bakın.

Ama bu 512 GB.

Bu Omen gerçekten kasa kalitesi soğutması gibi özellikleriyle rakiplerinden çok önde ki HP son dönemlerde gerçekten iyi cihazlar piyasaya sürüyor eski modelleri biraz leke gibi kaldı üzerinde.

Hayır hocam Omen 17'nin kasası çok daha iyi MSI'ın GP modelleriyle yarışıyor sadece markaya bakmayın modele bakın.
Anladım hocam çok sağol
Bu Omen gerçekten kasa kalitesi soğutması gibi özellikleriyle rakiplerinden çok önde ki HP son dönemlerde gerçekten iyi cihazlar piyasaya sürüyor eski modelleri biraz leke gibi kaldı üzerinde.
Ön yargılı olmamak lazım anladım çok sağolun

Geri
Yukarı