Ryzen 7 5800H Performance Boost Mode Ne Olmalıdır?

somebody32

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Cihazı aldığımda bu mod Aggresive'deydi ve işlemci sıcaklığı 77-85 arası gidip geliyordu.
Devre dışı bıraktığımda ise hikayeli oyunlarda FPS kaybı yaşamazken sıcaklık 60-70 arası dolaşıyor bazı online oyunlarda FPS kaybı daha fazla olabiliyor ama yine de tatminkar.

Bu mod hangisinde olmalı? Efficient Aggresive'de ise 70-80 arası dolaşıyor.

Bunu disable yaparsam laptopa bir zararı var mı? Neyde kalmalı bu?

1.png

Ryzen 7 4800H işlemciye sahip laptopumda devre dışı bırakıyordum ısınmaması için. Performans olarak beni etkilememişti.
bir zararı yoksa bende disabled yapmayı planlıyorum ihtiyacım olduğunda açarım genelde ısınmasın diyorum uzun kullanımda sınırlandırmanın bir zararı var mı ?

bir zararı yoksa bende disabled yapmayı planlıyorum ihtiyacım olduğunda açarım genelde ısınmasın diyorum uzun kullanımda sınırlandırmanın bir zararı var mı ?

Hayır bir zararı yok, işlemcinin turbo boost modunu (AMD işlemcilerde adı farklıydı sanırım aklıma gelmediği için turbo boost yazdım) kapatmış oluyorsunuz bunu yaparak.

Bende de agresifte fakat boşta 50 dereceyi geçmiyor. Eğer Omen kullanıyorsan tüm sürücülerin ve BIOS’un güncel olduğundan emin ol çünkü öyle bir sorun vardı Omen’de, sonradan düzelttiler.

Bende de agresifte fakat boşta 50 dereceyi geçmiyor. Eğer Omen kullanıyorsan tüm sürücülerin ve BIOS’un güncel olduğundan emin ol çünkü öyle bir sorun vardı Omen’de, sonradan düzelttiler.
yok boşta zaten 39-45 arası bazen daha düşük yük altında 85 bazen 86-87 oluyor biliyorum normal ama disabled yapınca 60larda serin serin çalışıyor psikolojik olarak iyi hissediyorum :D hikayeli oyunlarda ekran kartına bindiği için performans kaybı yok online oyunlarda biraz düşüş var ama kabul edilebilir eğer sorun olmazsa böyle kullanmayı düşünüyorum uzun vadede sıkıntı çıkarır mı kilitliyor işlemciyi

Yeni konular

Geri
Yukarı