Ryzen 7 5800X için hava soğutma önerisi

1. Her parçayı alıp detaylıca inceleme şansına sahip olmadığım için sizden özür dilerim bilseydim böyle bir duruma düşeceğimi yapardım.
2. Ryzen işlemcilerde stok soğutucu 9'lar hariç hepsinde çıkıyor diyebiliyordum süper zengin olmadığım ya da bu işi artık profesyonelce devam ettirmediğim için bu kadar ufak hataları da bırakın yapayım isterseniz.
3. Ben kaldı ki TMSC' yi bile takip etmeye çalışıyorum işimin gücümün arasında her şeyi mükemmel yapacağım diye bir kaide' de yok aynı zamanda.

Bu sebepten ötürü yargılamak, küçük düşürmeye çalışmak yerine normal bir şekilde bilgi verebilirsiniz.
Ama şimdi fark ettim ki sizde çocuksunuz bu yüzden konuyu daha çok uzatmayacağım.
Yanlış bilgi veriyorsunuz ve sonra zengin olmadığınızı vs. söylüyorsunuz. Saçmalıyorsunuz Bir ürünün içinden ne çıkacağını bilmek için kutu açılım videosu izlemeniz, ufak araştırma yapmanız yeterli. Bilginiz yok. 25 yıl boşuna bu işi yapmışsınız. 25 yaşındayım ve bilmediğim konular hakkında yorum yapmamayı biliyorum en azından. Sizin bilginiz yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi veriyorsunuz ve sonra zengin olmadığınızı vs. söylüyorsunuz. Saçmalıyorsunuz Bir ürünün içinden ne çıkacağını bilmek için kutu açılım videosu izlemeniz, ufak araştırma yapmanız yeterli. Bilginiz yok. 25 yıl boşuna bu işi yapmışsınız. 25 yaşındayım ve bilmediğim konular hakkında yorum yapmamayı biliyorum en azından. Sizin bilginiz yok.

Evet kardeşim sen haklısın :) bilmediğin (konuar) konular değil (konuar) hakkında yorum yapmamayı biliyorsun ama büyüklerine karşı saygıyı bilmiyorsun.

İlk önce bir saygı göster BÜYÜĞÜNE eğer hatası varsa uyarırsın, yargılamazsın kaldı ki yukarı' da dedim her şeyi takip edemediğimi ama kendini ispatlayacaksın ya illa devam et.

İşte bu yüzden bu siteye çoğunlukla girmiyorum. Hiç daha önce ne yorumlar yapmışım ne kadar beğeni almışım ne kadar doğru bilgi vermişim onları değil en ufak hatayı değerlendirin boşu boşuna kul hakkına girin öteki tarafta bana malzeme verin.

Ama sen haklısın kardeşim.

2.el fuma 2 alabilirsiniz, sahibinden ve donanım haber'de ki ilanlara bakın 600-650 tl arasında bulursunuz.
Galiba şu an bütçe mantık açısından en doğrusu bu teşekkür ederim. ikinci el sıvı soğutma da bakabilirim ama garantisiz olursa sıvı soğutmalar bozuk ürünü kitleyebilirler diye düşünüyorum.

Galiba şu an bütçe mantık açısından en doğrusu bu teşekkür ederim. ikinci el sıvı soğutma da bakabilirim ama garantisiz olursa sıvı soğutmalar bozuk ürünü kitleyebilirler diye düşünüyorum.
Hocam abime geçen yazın aldık, Fuma 2 dışında zor görünüyor 5800X çok güçlü ve ısınabilen bir işlemci.

5800X'i hava soğutma ile soğutmak da mümkün ancak 500-600 liraya zor olabilir. Ben hava soğutma kullanıyorum. Gayet memnunum. PBO ayarlarını düzgün yaparsanız performans artmasına rağmen güç tüketimi düşüyor ve serin bir kullanım sunuyor. Tabii sıvı soğutma ile biraz daha fazla performans için zorlanabilir.

Geri
Yukarı