Ryzen 7 5800X + Sapphire Nitro+ RX 6900 XT SE OC ayarları

O işlemci ile kim 200 FPS alıyor? Ben 7700X ile 210-220 arası alıyordum çöl mapinde.
Twitch yayıncısı vardı o alıyordu.
Şimdi işlemci ve ekran kartını değiştirdi. işlemci olarak ryzen 7 7800x3d aldı ekran kartı ise Rx 7900xt aldı düşük ayarlarda br haritasında 250 fps den aşağısına düşmüyor.
Bende yanlış hatırlaya olabilirim hocam siz daha iyi anlıyorsunuz.
o zaman size şöyle sorayım bu sistem için işlemci ve ekran kartı üzerinde yapmam gereken nelerdir? Teşekkür ederim.

Zen3 işlemcilerde performans arttıramayı sağlayan en büyük şey RAM/IF frekansı ve sıkı zamanlamalar. CO'nun performansa pek etkisi yok.

Vengeance 3200C16'lardan hiçbir şey olamaz. O yüzden yapabileceğin pek bir şey yok.

Zen3 işlemcilerde performans arttıramayı sağlayan en büyük şey RAM/IF frekansı ve sıkı zamanlamalar. CO'nun performansa pek etkisi yok.

Vengeance 3200C16'lardan hiçbir şey olamaz. O yüzden yapabileceğin pek bir şey yok.
Anladım teşekkür ederim. Peki son sorum hocam size işlemciyi yine de Per Core yapmamı önerir misiniz?
Ekran kartına UV yapmamı önerir misiniz?
Önerirseniz eğer ekran kartı için, UV yaparken frekans düşüreyim mi arttırayım mı?
vram de yine aynı şekil değişiklik yapayım mı?
Ufakta olsa bir yararı olur mu?
Önerdiğiniz bir RAM var mı? bunu al azda olsa performans artar dediğiniz?

Ne yaparsan yap işlemci ve RAM'den dolayı limitleneceksin Warzone'da. O yüzden ekran kartına bir şey yapman önemli değil. Sıradan bir kullanıcının yapabileceği şeyler değil zaten ekstrem RAM ayarları, o yüzden böyle kullanmaktan başka çaren yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı