Ryzen 7 5800X sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

PankyPunch

Decapat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/17uuBpgBZn3oZOPcoCe21lm1c_MEoHYDd/view?usp=sharing
RAM
GSkill 32gb 3600mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 1tb 970Evo Plus
Ekran kartı
Gigabyte 3070 Vision
Anakart
Asus b550-e Gaming Anakart
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Merhaba, bugün 2 defa biri Valorant'dayken diğeri Valorant'ı kapattığımda mavi ekran yedim. 13 Temmuz 2023 tarihinde SSD ve RAM değiştirmiştim.

Ek olarak, ekran kartı sürücüleri güncel.

Donanım:
Ekran kartı: Gigabyte 3070 vision.
İşlemci: Ryzen 7 5800X.
RAM: G.Skill 32 GB 3600MHz.
Soğutucu: NZXT Kraken X53 240mm.
SSD: Samsung 1TB 970EVO Plus.
HDD: 1TB.

MiniDumb bağlantı linki

Şöyle 4/25/2024 tarihinde yani bugün 2 defa mavi ekran aldım. 1/10/2023 tarihini hatırlamıyorum

Vanguard Valorant'ın anti cheat sistemi ve mavi ekran yaratma potansiyeline de sahip. Bu yüzden eğer art arda 2 kere oldu ve tekrar olmadı falansa kullanmaya devam edebilirsin olduğu gibi bilgisayarı.

Vanguard Valorant'ın anti cheat sistemi ve mavi ekran yaratma potansiyeline de sahip. Bu yüzden eğer art arda 2 kere oldu ve tekrar olmadı falansa kullanmaya devam edebilirsin olduğu gibi bilgisayarı.
2 saat aralıklarla mavi ekran hatası aldım ama sorun aynı zamanda normal kullanımlarda ek olarak oyunda da takılmalar yaşıyorum

Pc'i açtığım anda RiotVanguard dan böyle bir hata alıyorum ancak oyunu oynamama engel olmuyor.

Ek olarak, ne kadar alakalı bilmiyorum ama pc'i kapatıyorum. Kasanın bütün ışıkları sönüyor. Kasa kapalıyken random zamanlarda anakartın ışıkları yanıp sönüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-04-25 232129.png
    Screenshot 2024-04-25 232129.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Vanguard A-volute ve Sonic Studio ses programlarını engellemiş. Klasik ASUS programları olduğu için güvenlik açığı vardı diye düşünüyorum. Aksi olarak diğer söylediğin şeyler de sadece Valorant ile alakalı olduğu için bir Vanguard problemi olduğunu görüyorum. Yazdığım 2 uygulamayı kaldırabilirsin.

O zaman bunlardan dolayı mı mavi ekran yedim. Aynı zamanda normal kullanımlarda ve oyun oynarken de yediğim takılmalarda mı bundan dolayı?

Takılmalar dediğin şeyi pek anlayamasam da mavi ekran Vanguard ile alakalı, evet :) RAM hızını 3200'e çekip kontrol edebilirsin takılma işini de.

Yeni konular

Geri
Yukarı