Ryzen 7 5800X sistemde parça uyuşmazlığı var mı?

alisalih

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam iyi günler dilerim. Bu seferki konum alacağım PC ile alakalı olacak. Direk konuya giriyorum babamla ders konusundaki iddiamı kazanmakla beraber bu şans bana tanındı. Bilgisayarlardan iyi derecede anlarım ama belki bir sıkıntı uyuşmazlık vardır. Fiyat bilgisi için toplam 41.713 TL. Bir de RAM 16 değil 8*4 32 GB yapacağım.
Parçalar:

Gigabyte marka anakart kullanmanı tavsiye etmem. ASUS veya MSI seçin. Gigabyte kartlarda hala Secure Boot sorunu var.

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar öncelikle selam iyi günler dilerim. Bu seferki konum alacağım PC ile alakalı olacak. Direk konuya giriyorum babamla ders konusundaki iddiamı kazanmakla beraber bu şans bana tanındı. Bilgisayarlardan iyi derecede anlarım ama belki bir sıkıntı uyuşmazlık vardır. Fiyat bilgisi için toplam 41.713 TL. Bir de RAM 16 değil 8*4 32 GB yapacağım.
Parçalar:

Uyuşmazlık yok ancak 42K ya böyle sistem alınmaz bence. AM5 bir sistem toplamak bence daha mantıklı.

Gigabyte kartlarda hala Secure Boot sorunu var.
Şuan ki yazdığım PC Win 11 ve A320 S2H var yanımdaki kasada ise A520 var ve Win 11 de sorunsuz kullanıyoruz yani Secure boot sorunu yok. Fakat "GEÇ Boot alıyor" diyorsanız evet... Ben önerecek olursam şuana kadar en hızlı ve en kaliteli olarak deneyimlediğim Asus marka anakartlar.

Şu anki yazdığım PC Windows 11 ve A320 S2H var yanımdaki kasada ise A520 var ve Windows 11'de sorunsuz kullanıyoruz yani Secure Boot sorunu yok. Fakat "geç boot alıyor" diyorsanız evet... Ben önerecek olursam şu ana kadar en hızlı ve en kaliteli olarak deneyimlediğim ASUS marka anakartlar.

Ben açtığımda anakart servislik olmuştu.

İlginç neden olmuştu merak ettim açıkçası, arkadaşımda da Gigabyte model anakart var kısaca 3 adet anakarttan söz ediyorum ve hepsi sorunsuz.

Ustam bilmiyorum. Ekran kartına BIOS'undan olmuş olabilir mi? GPU Z de UEFI tiki vardı. Fakat servislik oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı