Ryzen 7 5800x3D için anakart tavsiyesi

Islemciyi almadiysaniz o fiyata ben onermem açıkçası. Tamam performansli bir islemci ama onu kapali, AM4 soketin omru bitti zaten. Yeni teknolojileri destekleyen ve onu acik 12. nesil Intel bir sistem toplayabilir veya yeni AMD islemcileri bekleyebilirsiniz.

AM4 soketin ömrü bitti mi o zaman AMD boş yeremi çıkardı Ryzen 7 5800X 3D işlemcisini AMD üretimini bitirmedi devam edecek 5000 serisi AMD işlemcilerin herkes kafasına göre konuşup insanları ne güzel yanlış yönlendiriyor.
Sana tavsiyem böyle bir işlemci varken X570 değerinde B550 anakart alırdım ama şu var en iyi B550 X570 fiyatında ileriye dönük X570 Tomahawk veya X570s Carbon Max Wi-Fi alırdım 75a 14+2 sahip gücü var.

AM4 soketin ömrü bitti mi o zaman AMD boş yeremi çıkardı Ryzen 7 5800X 3D işlemcisini AMD üretimini bitirmedi devam edecek 5000 serisi AMD işlemcilerin herkes kafasına göre konuşup insanları ne güzel yanlış yönlendiriyor.
Sana tavsiyem böyle bir işlemci varken X570 değerinde B550 anakart alırdım ama şu var en iyi B550 X570 fiyatında ileriye dönük X570 Tomahawk veya X570s Carbon Max Wi-Fi alırdım 75a 14+2 sahip gücü var.

Arkadaş artık AM4 soket destekli üst düzey işlemci çıkmayacağını bu sebeple alınan işlemci ve anakart kombinasyonu ileriki yıllarda sadece işlemci değil aynı zaman da o soket yapısına sahip daha iyi bir işlemci olmayacağı için anakart ve RAM masrafı olacağını bu nedenle ileride güncellemek isterken anakart ve bellek masrafı olmadan sadece ve sadece "işlemci" değiştirerek performans artışı yaşanabileceğini anlatmış.

Arkadaş artık AM4 soket destekli üst düzey işlemci çıkmayacağını bu sebeple alınan işlemci ve anakart kombinasyonu ileriki yıllarda sadece işlemci değil aynı zaman da o soket yapısına sahip daha iyi bir işlemci olmayacağı için anakart ve RAM masrafı olacağını bu nedenle ileride güncellemek isterken anakart ve bellek masrafı olmadan sadece ve sadece "işlemci" değiştirerek performans artışı yaşanabileceğini anlatmış.
Ryzen 9 5900x 5950x üst düzey işlemciler son çıkardığı işlemci oyuncu işlemcisi ryzen 9 işlemciler ileriye dönük 4 veya 5 yıl rahat götürecek işlemciler halen ömrü bitmiş değil performans açısından yinede çok güzel değerler veriyor yeni işlemciler daha piyasaya sürülmedi performansları hakkında bilgi vermek yanlış

Ryzen 9 5900x 5950x üst düzey işlemciler son çıkardığı işlemci oyuncu işlemcisi ryzen 9 işlemciler ileriye dönük 4 veya 5 yıl rahat götürecek işlemciler halen ömrü bitmiş değil performans açısından yinede çok güzel değerler veriyor yeni işlemciler daha piyasaya sürülmedi performansları hakkında bilgi vermek yanlış
Sıfırdan alınacak bir sistem için ömrü olmayan sokete yatırım yapmayı mantıklı bulmuyorum şahsen. Günün sonunda bu 5000 serisi işlemciler daha kaç yıl üretilecek ki?

Sıfırdan alınacak bir sistem için ömrü olmayan sokete yatırım yapmayı mantıklı bulmuyorum şahsen. Günün sonunda bu 5000 serisi işlemciler daha kaç yıl üretilecek ki?

AMD diyor 5000 serisi işlemci üretimi olacak yine de ömrü olmayan diyorsunuz yeni çıkacak sistemi Türkiye şartlarında dizmek o kadar kolay olmayacak şu an bile X570 anakartlar 5 ila 8 bin arası hele kaldık yeni nesil işlemcilerin bu fiyata satılmayacağı aşikar sistem toplamaya kalksak 50 ila 80 bin arası değer mi değmez.

Kafaya gore konusup insanlarin yanlis yonlendirme yok. Lafi nerden anliyorsunuz cozemedim. AM4 sokete daha islemci gelecek mi, gelmeyecek. Olay mevcut islemcinin 4-5 yil yetmesi degil ki bundan 4-5 yil onceki islemciler icin de aynisi deniyordu. 5800X3D fiyatina 12900KF satiliyor, niye gelecege donuk bir sistem olusturmak varken 5800X3D alinsin? Ne artisi var?

5900x kullanıcısı olarak şu an sıfırdan sistem dizilecekse ben de 5800x3d önermem şahsen. Lga 1700 alsa şu an ddr5 ram alamasa bile ileride 13. Veya 14. Nesil (şayet aynı soketi kullanırsa) işlemcilere geçebilir. 5900x'i 2 ay önce topladım ama 6k'ya aldım f/p'fi yani. Şimdi arkadaş 5800x3d 'ye kaç para ödeyecek bilmiyorum ama bence fiyatını hak etmiyor.

5900X kullanıcısı olarak şu an sıfırdan sistem dizilecekse ben de 5800x3D önermem şahsen. LGA 1700 alsa şu an DDR5 RAM alamasa bile ileride 13. Veya 14. Nesil (şayet aynı soketi kullanırsa) işlemcilere geçebilir. 5900X'i 2 ay önce topladım ama 6K'ya aldım F/P'fi yani. Şimdi arkadaş 5800x3D'ye kaç para ödeyecek bilmiyorum ama bence fiyatını hak etmiyor.

Fiyat açısından değer değmez durumu bana da bir tık şaibeli geliyor çünkü 5900X ile 5800x3D fiyatları neredeyse aynı bir tıkta ileriye yönelik bir sistem toplamak istiyorum

Son düzenleme:
Fiyat açısından değer değmez durumu bana da bir tık şaibeli geliyor çünkü 5900X ile 5800x3D fiyatları neredeyse aynı bir tıkta ileriye yönelik bir sistem toplamak istiyorum
5900x'i 6.000 tl'ye aldım hocam 2 ay önce. Temiz bir ikinci eldi. Sıfırdan alacak olsam 5900x'e gene para vermezdim. İşlemci + sıfır anakartı 7.600tl'ye aldım. O yüzden 5800x3d alınmamalı diyorum.

Bu listeyi göz önünde bulundurarak bir seçim yap. Ben B550 öneririm, kalite bir B550 çoğu X570'den iyidir. Fanı olan 125 derece oluyor, fansız olan 67 derece kalıyor.

Bunların Intel uyumlu anakartlar için test yapılmış halini hangi siteden ulaşabilirim linkini paylaşabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı