Ryzen 7 5800x3D Ryzen Master ile Curve Optimizer kilitli görünüyor

combat212

Hectopat
Merhaba,

Yeni topladığım sistemde Ryzen 7 5800x3D var. Ryzen Master ile Curve Optimizer yapmak istiyorum fakat sanırım bu işlemcide overclock kilitlenmiş. BIOS harici Ryzen Master üzerinden Curve Optimizer yapma şansım yok mu?

Teşekkürler.

Combo Strike'yi biraz araştırdım. MSI anakart mı gerekiyor? Isıyı düşürüp, performansı arttırıyor mu? Bir zararı var mıdır? Şu an işlemcimin performansından ve sıcaklığından memnunum. Hiç kurcalamamalı mıyım?

Eğer tavsiye ederseniz bunu yapmayı, nasıl yapabilirim, bir rehber var mıdır?
MSI anakartlarda olan bir teknoloji. Curve Optimizer gibi çalışıyor. Sıcaklıkları düşürüp performansı arttırıyor evet.

AMD'nin 3D işlemcilerinin üzerinde ön bellek işlemcinin üst tarafında olduğundan güvenlik amacıyla Ryzen Master'da neredeyse hiçbir OC ayarı açık değil. Halihazırda overclock yapılırken yakılan işlemci videoları da var. Curve Optimizer yaparken voltaj düşürmek neyse de voltaj yükseltmek tehlikeli dikkatli olun.

Aynı işlemci bende de var merakımdan soruyorum neden böyle bir ihtiyaç hissettiniz? Benim sıcaklık değerlerim ve performansım gayet stabil, sadece işlemci özelinde BIOS'tan Game Boost açtım MSI X570S anakartta. Oyunlarda 4.0 GHz altına düşmesin diye.

Senin işlemci ısınmıyor mu? Neden böyle bir ihtiyaç hissettiniz demişsin de. Benimki oyunlarda 80 dereceden aşağı inmiyor sağlam soğutucu da kullanıyorum. Çok fazla bu ısı

Senin işlemci ısınmıyor mu? Neden böyle bir ihtiyaç hissettiniz demişsin de. Benimki oyunlarda 80 dereceden aşağı inmiyor sağlam soğutucu da kullanıyorum. Çok fazla bu ısı
Thermaltake th240 sıvı soğutucum var. Kışın biostan game bost açık kullanıyordum işlemciyi devamlı 4 ghz üzerinde tutsun diye. Yazın sıkıntı olunca onu kapattım, şuan sadece kombo strike 3 açık 75 derecenin üzerini hiç görmedim. 75'e çıkınca sıvı soğutma fan devrini ve pompayı yükseltiyor direk 65 civarına iniyor. İyi hava akışı olan büyük bir kasam var. Genellikle PUBG oynuyorum kİ bu da işlemciyi fazlasıyla zorlayan bir oyun. 3080 ekran kartım.

Thermaltake TH240 sıvı soğutucum var. Kışın BIOS'tan Game bost açık kullanıyordum işlemciyi devamlı 4 GHz üzerinde tutsun diye. Yazın sıkıntı olunca onu kapattım, şu an sadece kombo Strike 3 açık 75 derecenin üzerini hiç görmedim. 75'e çıkınca sıvı soğutma fan devrini ve pompayı yükseltiyor direk 65 civarına iniyor. İyi hava akışı olan büyük bir kasam var. Genellikle PUBG oynuyorum kİ bu da işlemciyi fazlasıyla zorlayan bir oyun. 3080 ekran kartım.

Boost açıkken bende 80 85 dereceleri görüyor anakart bios ayarlarından kapatınca boşta 50 yükte oyunlarda 60 65 dereceleri Max görüyor o şekilde kullanıyorum mecbur. 80 derece görmek istemiyorum :D 1080p de kullanıyorum zaten bende de RTX 3080 var. Öyle 300 FPS almayıvereyimde 200 250 FPS alayım diyorum şu sıcaklıkları görmektense. Boost kapatınca temel hızda çalışıyor 3.4 ghz de

Geri
Yukarı