Ryzen 7 6800H Undervolt kilidi nasıl açılır?

aspcet576

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 7 6800H undervolt yapılır mı? Hangi uygulamayla yapılır? Araştırdığımda kilitli yazıyor. Bunun ileride BIOS güncellemesi ile açılma durumu olur mu?

ısı problemi @fatih murdock @balikeat Turbo kapatma var ama undervolta bakıyorum
Aynısı bende de var ve asus rog strixte ısınma problemine yol açıyor. Oyun oynarken hep sessiz modda oynuyorum ama CSGO gibi fazla fps gerektiren oyunlarda haliyle performans ayarına geçmek zorunda kalıyorum ve 25 derece gibi oda sıcaklıklarında termal throttling oluyor. Turbo zaten başka bir hikaye.

Turbo boost nasıl kapatılıyor onu söyleyebilir misin?

AMD Ryzen Controller kullan. Bende de 5600 var ben kullanıyorum
Desteklemiyor diye biliyorum 6000 serisini
1671485755645.png

Şöyle
Aynısı bende de var ve asus rog strixte ısınma problemine yol açıyor. Oyun oynarken hep sessiz modda oynuyorum ama CSGO gibi fazla fps gerektiren oyunlarda haliyle performans ayarına geçmek zorunda kalıyorum ve 25 derece gibi oda sıcaklıklarında termal throttling oluyor. Turbo zaten başka bir hikaye.

2 video bırakıyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buda türkçe kaynak farklı model ama aynı işlemci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoda ısınma çözümü bölümünde gösteriyor bu videoda

Denersen sonuçları paylaşırsan çok sevinirim sipariş vericem 1 2 gün içinde

Sizde nasıl termal throtling oluyor? Kaç derece sıcaklık oluyor ki Laptop da ? Turbo boost için tam emin değilim ancak ayarlardan güç seçenekleri var. Daha detaylı olanı forumda var. Aratın bulursunuz.

Şöyle

2 video bırakıyorum

Çok teşekkür ederim. Eski casper laptopumda işlemciyi istediğim gibi kısıtlayabiliyordum bu güç yönetimi ayarlarından. Şimdi neden gizlemişler ilginç. Çoğu zaman da 70% seçiyordum ki bilgisayar ısınmasın ve fanı çalışmasın diye.

Oyun olarak FIFA 16 ve witcher 3 var. Yarın okuldan sonra test etmeye çalışayım.

Sizde nasıl termal throtling oluyor? Kaç derece sıcaklık oluyor ki Laptop da ? Turbo boost için tam emin değilim ancak ayarlardan güç seçenekleri var. Daha detaylı olanı forumda var. Aratın bulursunuz.
işlemcinin max sıcaklığı fabrikasyon olarak 95 derece ve fanlar son hızda çalıştığı halde yaşanabiliyor. Turbo modda çok daha sık oluyor. Bilgisayarın altındaki hava alacak yerler büyük ihtimalle yetersiz ve ekstra fan vs kullanmadığım için laptop yüksekte durmuyor. Bu da soruna yol açıyor olabilir.

Testi bugün yapamadım. Okul vardı ve konyada hava çok fazla soğudu. Bu yüzden yurttaki kalorifer petekleri çok fazla çalışıyordu. Yarın müsait olabilirsem yapmaya çalışayım. Elimde termometre de var böylece bilgisayarın çalıştığı ortam sıcaklığı hakkında da bilgin olmuş olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı