Ryzen 7 6800H vs Intel i5 12500H

Orhun8

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir konuda çok takıldım fikirlerinizi merak ediyorum.
Acer Nitro 5 AMD Ryzen 7 6800H, 3050 Ti 16 GB RAM vs Acer Nitro 5 Intel Core i5 12500H, 3050 Ti 16 GB RAM.
Eğer bu ikisi arasında kaldığım varsayılırsa, hangisini tercih etmeliyim?
Not: Oyun performansı açısından soruyorum yazılımcı vs değilim gündelik ders çalışma, dizi film ve oyun için kullanacağım.

İkisi arasından 6800H daha güçlü fakat oyun oynayacağını belirtmişsin, bu yüzden;

Bu fiyat bandında daha iyi olur. Bütçeni tam belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Arkadaşlar bir konuda çok takıldım fikirlerinizi merak ediyorum.
Acer Nitro 5 AMD Ryzen 7 6800H, 3050 Ti 16 GB RAM vs Acer Nitro 5 Intel Core i5 12500H, 3050 Ti 16 GB RAM.
Eğer bu ikisi arasında kaldığım varsayılırsa, hangisini tercih etmeliyim?
Not: Oyun performansı açısından soruyorum yazılımcı vs değilim gündelik ders çalışma, dizi film ve oyun için kullanacağım.

12500H 6800H'dan daha güçlü bir işlemcidir ve AMD'nin tek iyi olduğu kısım güç verimliliği, aynı pilde daha uzun gider yoksa R7 i5'ten iyidir diye bir şey uydurmadan ibarettir.

Hem güç verimliliği hem de çoklu çekirdek skoru olarak 6800H daha iyi. Arkadaşlar sanırım 12700 zannettiler 12500’ü yanıltıcı bilgi vermişler.

12500H sadece tekli çekirdekte daha iyi.

Benchmarklara ve işlemci özelliklerine bakınca birbirlerine fazlasıyla benzerlikler var tek ve çoklu çekirdek sonuçlarında. Burada devreye girecek şey ısı ve enerji verimliliği. AMD 6nm, Intel 10nm işlemciler üretiyor ve şahsen ben de bir AMD mobil platform kullanıcısı olarak ısı ve enerji verimliliğinden memnunum. Lakin Intel 12. nesil işlemcilerin de verimlilik olarak iyi olduğunu biliyorum. Eğer ki fırsatın olursa iki laptopu da gidip incelemeni tercih ederim hangisinin sana daha uygun bir laptop olduğuna karar vermen için. Eğer ki fırsatın yoksa benim gönlüm Ryzen 7 6800H'tan yana çünkü bizzat bildiğim ve performansından memnun olduğum bir platform.

Yeni konular

Geri
Yukarı