Ryzen 7 7600X GTX 1050 Ti sistem Valorant'ta 360+ FPS alır mı?

İşletim sistemi
Windows 11

Serrdarr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde bazı donanım parçalarını değiştirip 360Hz monitöre geçmeyi düşünüyorum. Valorant için değiştirceğimi düşünürsek;
GTX 1050 Ti.
AMD Ryzen 5 7600X.
MSI Pro A620M-E anakart.
16 GB RAM.
Gibi bir sistem elimde olacak. Aşağı linkte bıraktığım videoda arkadaş 1070 kullanmış. Bu videoyu referans alırsak 360+ FPS alabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistemimde bazı donanım parçalarını değiştirip 360Hz monitöre geçmeyi düşünüyorum. Valorant için değiştirceğimi düşünürsek;
GTX 1050 Ti.
AMD Ryzen 7 7600X.
MSI Pro A620M-E anakart.
16 GB RAM.
Gibi bir sistem elimde olacak. Aşağı linkte bıraktığım videoda arkadaş 1070 kullanmış. Bu videoyu referans alırsak 360+ FPS alabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle bu işlemciye bu kart biraz yazık olmuş. Ağırlıklı FPS oyunları oynadığınız için almışsınız galiba. 1070, 1050 Ti'in 2 katından da güçlü ama 360+ alırsınız gibi.

Öncelikle bu işlemciye bu kart biraz yazık olmuş. Ağırlıklı FPS oyunları oynadığınız için almışsınız galiba. 1070, 1050 Ti'in 2 katından da güçlü ama 360+ alırsınız gibi.

İşlemci bazlı oyun alır. Ama gereksiz yükseltme olmuş sistemi satıp yeni bir DDR5 sistem alınması daha sağlıklı olurdu.

Artık alınmış yapacak bir şey yok. Alırsınız 350+ FPS. R5 5600 zaten 300-400 arası veriyor.

Hepinize teker teker teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

İşlemci bazlı oyun alır. Ama gereksiz yükseltme olmuş sistemi satıp yeni bir DDR5 sistem alınması daha sağlıklı olurdu.

Artık alınmış yapacak bir şey yok. Alırsınız 350+ FPS. R5 5600 zaten 300-400 arası veriyor.

Monitörümü değiştirmesem belki sistem değiştirebilirdim fakat şu anki monitörüm gerçekten çok giriş seviyesinde olduğu için değiştirmem gerekiyor maalesef. Yine de öneriniz için çok teşekkür ederim.

Bu monitörü kullanacağım.
16.5k olarak varsayabilirsiniz indirimde olduğu için.
280hz monitörler 9-10k civarı. İşinizi görmez mi? Kalan parayla sistemi düzeltebilirsiniz belki ama gerçekten FPS oyuncusu iseniz birşey diyemem. Hz onemli.

280Hz monitörler 9-10k civarı. İşinizi görmez mi? Kalan parayla sistemi düzeltebilirsiniz belki ama gerçekten FPS oyuncusu iseniz bir şey diyemem. Hz onemli.

Yani biraz da şöyle ki, monitörü 1 kere alıp en iyisini almış olmak istiyorum. İlerleyen süreçte de parça parça sistem donanımını yükseltebileceğimi düşünüyorum. Fakat monitörlerin fiyatına ilerleyen süreçlerde yetişemeyebilirim. Umarım kendimi doğru ifade edebilmişimdir.

Geri
Yukarı