Ryzen 7 7700X sistem nasıl?

Furkanöztas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bir sistem topluyorum parcalar asagidaki gibi nasıl sizce?

Islemci: AMD Ryzen 7 7700X
Anakart: ASUS TUF Gaming X670E-Plus Wi-Fi
Ekran karti: ASUS TUF Gaming RTX 4080 OC Edition
Güc kaynagi: ASUS TUF Gaming Gold 850W
Kasa: ASUS TUF Gaming GT02
RAM: Kingston Fury BeastRGB 32 GB kit
Islemci sogutucu: Arctic Liquit Freezer II 360 ARGB
M.2 SSD: Samsung 980 Pro 1 TB
Fan: ASUS TUF Gaming TF120 ARGB fan kit

Sisteminiz gayet kaliteli parçalardan oluşuyor. Anladığım kadarıyla Asus'a bayağı bir ilginiz var. İşlemcinizi 7800x3D yaparsanız daha çok memnun olursunuz.

Arkadaşlar merhaba,

Bir sistem topluyorum parcalar asagidaki gibi nasıl sizce?

Islemci: AMD Ryzen 7 7700X
Anakart: ASUS TUF Gaming X670E-Plus Wi-Fi
Ekran karti: ASUS TUF Gaming RTX 4080 OC Edition
Güc kaynagi: ASUS TUF Gaming Gold 850W
Kasa: ASUS TUF Gaming GT02
RAM: Kingston Fury BeastRGB 32 GB kit
Islemci sogutucu: Arctic Liquit Freezer II 360 ARGB
M.2 SSD: Samsung 980 Pro 1 TB
Fan: ASUS TUF Gaming TF120 ARGB fan kit
Hocam fiyat ne çıkıyor ortalama?

Sisteminiz gayet kaliteli parçalardan oluşuyor. Anladığım kadarıyla ASUS'a bayağı bir ilginiz var. İşlemcinizi 7800x3D yaparsanız daha çok memnun olursunuz.

Aralarindaki fark ne olur peki performans acisindan cunku halihazırda butceyi biraz astim ciddi bir fark yoksa degistirmek istemem o yuzden
Cok teşekkür ederim

Hocam fiyat ne çıkıyor ortalama?

Ben Almanya'da yasiyorum burada ortalama 2400 2600 euro arasi bir fiyat cikiyor Türkiye'de ise 90 100 diye dusunuyorum emin degilim

Aralarindaki fark ne olur peki performans acisindan cunku halihazırda butceyi biraz astim ciddi bir fark yoksa degistirmek istemem o yuzden
Cok teşekkür ederim

Ben Almanya'da yasiyorum burada ortalama 2400 2600 euro arasi bir fiyat cikiyor Türkiye'de ise 90 100 diye dusunuyorum emin degilim

Bütçenizi aşıyorsa kendinizi fazla zorlamayın o zaman. 7800x3D özellikle yüksek önbellek ile oyunlarda ve bazı farklı kullanımlarda belirgin bir fark gösteriyor.

O ekran kartını 4K'da kullanacağınızı varsayıyorum. X3D işlemciler 1080P'de gözle görülür farklar oluştursa da çözünürlük arttıkça neredeyse 0'a iniyor fark. 4K için neredeyse hiç etkilemiyor, etkilese de 3-5FPS etkiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4K kısmına bakmanızı öneririm.

Ha bir de bölgeden bölgeye değişse de 7800x3D 7700X'e göre faturanıza daha az yansır, kısa vadede aradaki fark kapanır yani. Aralarında 50 dolar olması gerekiyor.

1698149637219.png

Bütçenizi aşıyorsa kendinizi fazla zorlamayın o zaman. 7800x3D özellikle yüksek önbellek ile oyunlarda ve bazı farklı kullanımlarda belirgin bir fark gösteriyor.

Çok teşekkür ederim 😊

O ekran kartını 4K'da kullanacağınızı varsayıyorum. X3D işlemciler 1080P'de gözle görülür farklar oluştursa da çözünürlük arttıkça neredeyse 0'a iniyor fark. 4K için neredeyse hiç etkilemiyor, etkilese de 3-5FPS etkiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4K kısmına bakmanızı öneririm.

Ha bir de bölgeden bölgeye değişse de 7800x3D 7700X'e göre faturanıza daha az yansır, kısa vadede aradaki fark kapanır yani. Aralarında 50 dolar olması gerekiyor.

Eki Görüntüle 1988268

Şu anlık monitörüm 2K ileride belki 4K monitöre geçebilirim ama birkaç sene sonra. Aralarındaki fiyat farkını soracak olursan 80 90 euro gibi bir fark oynuyor.
Çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı