Ryzen 7 7800X 3D Sıcaklık Değerleri

Kasanın üst tarafı en fazla 280Mm'e kadar destekliyor. Bence şu anki soğutucuyla devam edin. Bütçe varsa kasa değiştirip öyle 360Mm'e geçin. 280mm almak pek bir fark yaratmayacaktır.

Dediğim gibi şu anki sıcaklıklar fazla değil kullandığınız soğutucu ve işlemci için.

Aynı işlemciyi ben 360mm NZXT Kraken ile kullanıyorum bende 1080P'de 70-80 derece arasında hep. Boştayken 50 51 derece bu değerler normal mi sanki bi 10 derece fazlalık var gibi.

Kasanın üst tarafı en fazla 280mm'e kadar destekliyor. Bence şu an ki soğutucuyla devam edin. Bütçe varsa kasa değiştirip öyle 360mm'e geçin. 280mm almak pek bir fark yaratmayacaktır.

Dediğim gibi şu an ki sıcaklıklar fazla değil kullandığınız soğutucu ve işlemci için.
Kesin emin miyiz? Ona göre sipariş vermeyeyim boş yere 360 mm lik.

İstersen 1080mm sıvı soğutucu kullan, sıcaklıklar gene aynı olacak.

CO + ECLK yapabilirsin.
Yani normal mi diyorsunuz?
O dediğiniz ne oluyor?

Uzun vadede zarar verir mi peki bu durum sizce voltajı düşürmek gücü kısıtlamak gerekli mi 7600x var bende
Hocam şöyle ki, Ryzen 7 5800x3D işlemciye sahibim. Başta çok ısınmasını sorun etmedim çünkü biliyordum, bu işlemcilerin sıcak çalıştıklarını fakat sonra biraz araştırma yaptım. Böyle ısınmasının direkt olarak değil de dolaylı olarak bazı sorunlara yol açabileceğini öğrendim, ne gibi sorunlar? Sosyalde bazı kullanıcıların sıvı soğutmasının çok çalıştığı için sıvı soğutucunun pompasının bozulduğunu, termal macun yenileme süresinin kısaldığı gibi sorunlar. Kimi için bunlar önemsiz olabilir ama ben önemsediğim için UV yaptım BİOS üzerinden ki onun da sosyalde çözümü bulunuyor. Son olarak voltaj düşürmek gücü kısıtlamak gibi görünse bile aslında çok nizami ve doğru yapıldığı takdirde performansı bile arttırabiliyor.

Hocam şöyle ki, Ryzen 7 5800x3D işlemciye sahibim. Başta çok ısınmasını sorun etmedim çünkü biliyordum, bu işlemcilerin sıcak çalıştıklarını fakat sonra biraz araştırma yaptım. Böyle ısınmasının direkt olarak değil de dolaylı olarak bazı sorunlara yol açabileceğini öğrendim, ne gibi sorunlar? Sosyalde bazı kullanıcıların sıvı soğutmasının çok çalıştığı için sıvı soğutucunun pompasının bozulduğunu, termal macun yenileme süresinin kısaldığı gibi sorunlar. Kimi için bunlar önemsiz olabilir ama ben önemsediğim için UV yaptım BİOS üzerinden ki onun da sosyalde çözümü bulunuyor. Son olarak voltaj düşürmek gücü kısıtlamak gibi görünse bile aslında çok nizami ve doğru yapıldığı takdirde performansı bile arttırabiliyor.
r5 7600x var şuanlık kullanıyoruz cinebench teklide 78 derece çokluda 95 görüyor sıvı soğutma var oyunlarda test edemedim daha duruma göre bakacağım eco mode diye bir şey gördüm onu denerim duruma göre

Merhaba.
Cibebench'te...
İki testi de 30 dakikalık yaptım. Bir sorun olup olmadığını nereden anlıyoruz acaba?
Multi Core testinde işlemcim hep 85 derecelerdeydi. Bu durum normal mi?
Bir de mesela Hogwarts Legacy oynuyorum. 4K Ultra ayarlarda işlemci sıcaklığım 72-80 arası değişiyor. Arka planda Chrome falan açıksa 79-80 civarında oluyor.
YouTube'ta testlere bakıyorum -mesela

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- Adamlar 50-55 derecede oynuyor. Bu kadar fark nasıl oluyor acaba?

Soğutucum: DeepCool LT 520
Aradan çok zaman geçmiş arkadaşlar normal demiş ama benim 360 mm lt720 sıvı soğutucu ile 7800x3d 60 dereceyi geçmiyor test programlarını başlatırken anlık bi 66yı falan görüyor o kadar sonra 60 derecede %100 kullanımda stabil çalışıyor oc kapalı yalnız onu ekleyim

bende ryzen 7 7700 var DeepCool LS520S ile normalde 60 derece ile çalışıyor 200mhz ve-50co yaptım ciner23 te 80 85 derece normal de 70

Geri
Yukarı