Ryzen 7 7800X3D için 12 bin TL'ye anakart önerisi

• Konuyu başlatan WJINN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 295

WJINN

Femtopat
Daha fazla  
7800x3D için hangi anakart? 12K maximum fiyat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer özellikle PCI gen 5 M.2 slotuna ihtiyacınız yoksa şu anakart gayet yeterli olacaktır. Nitekim bu anakartta bir tane PCI 5.0 M.2 slotu bbulunuyor. 12K'ya çıkmaya gerek yok.
Hocam daha uygun bütçeli B650 modellerinden bir tane önerir misiniz? Teşhir ürün tomahawk var 7600 tl ye sizce değer mi o fiyata? Sıfır 6000 tl civarına gaming plus var msi ın o nasıldır ya da fikriniz varsa söyler misiniz?

Hocam daha uygun bütçeli B650 modellerinden bir tane önerir misiniz? Teşhir ürün Tomahawk var 7600 TL'ye sizce değer mi o fiyata? Sıfır 6000 TL civarına Gaming Plus var MSI'ın o nasıldır ya da fikriniz varsa söyler misiniz?

Kanka sana şöyle bir şey önerebilirim ancak teşhir ürünü Tomahawk'ın güvenilir olduğundan eminsen onu tercih et.

@Kadir Güvener hocam tam olarak neden beğenmediniz mesajımı.

O fiyata böyle bir kart varken TUF alınmaz. B650 Gaming Plus 15 VRM iken TUF'ta 10VRM var. TUF'ın tek artısı gen5 desteği. Gen5 SSD fiyatları da ortada. Gen4 hala worth.

Ek olarak X serisinin tercih edilmesini de doğru bulmuyorum. B650 Gaming Plus ayarındaki X serisi anakartlar minimum 9 küsur bin. Bence parası kadar performanslı değiller. Oradaki artı bütçeyi farklı parçalarda kullanmayı tercih ederim ki ettim de.

O fiyata böyle bir kart varken TUF alınmaz. B650 Gaming Plus 15 VRM iken TUF'ta 10VRM var. TUF'ın tek artısı gen5 desteği. Gen5 SSD fiyatları da ortada. Gen4 hala worth.

Ek olarak X serisinin tercih edilmesini de doğru bulmuyorum. B650 Gaming Plus ayarındaki X serisi anakartlar minimum 9 küsur bin. Bence parası kadar performanslı değiller. Oradaki artı bütçeyi farklı parçalarda kullanmayı tercih ederim ki ettim de.
Hocam linkteki videoda 11-13. Saniye arasında islemci soketinde 2 tane pin yamuk, yorumlarda da bir kaç kişi aynısını yaşamış. Bir fikriniz var mı itopyaya özel bir durum mu bu yoksa kronik mi, ölü piksel gibi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam linkteki videoda 11-13. saniye arasında islemci soketinde 2 tane pin yamuk, yorumlarda da birkaç kişi aynısını yaşamış. Bir fikriniz var mı İtopya'ya özel bir durum mu bu yoksa kronik mi, ölü piksel gibi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu anakartla 2 kez 7800x3D'li sistem topladım ve sorun yaşamadım. Tabii almadan önce güncel konulara göz atmakta fayda var. Videoya gelecek olursak istisnai durum olabilir. Müşteriden geri dönen bir ürünü incelemede kullanmış olabilirler.

Hocam bu anakartla 2 kez 7800x3D'li sistem topladım ve sorun yaşamadım. Tabii almadan önce güncel konulara göz atmakta fayda var. Videoya gelecek olursak istisnai durum olabilir. Müşteriden geri dönen bir ürünü incelemede kullanmış olabilirler.

Teşekkür ederim farklı saticidan satın aldım, açarken videoya çekeceğim ne olur ne olmaz.

Geri
Yukarı