Ryzen 7 7800x3D - RTX 4060Ti sistem alınır mı?

smasher_r

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bir sistemim var ve ağırlıklı olarak Counter-Strike 2 oynuyorum, CS:GO'da FPS problemi yaşamıyordum ancak yeni oyunun yüksek işlemci isteği ve değişen grafikleri ile üstüne bir de optimizasyon sorunu olunca ciddi droplar olabiliyor. CS:GO 400 FPS sabit hiçbir şekilde düşmüyorken şu an ortalama 200-250 FPS alıyorum. (genellikle 300 üstü fakat fightlarda düşüyor, kasıyor)

Instagram'da bir satıcı da aşağıdaki sistemi gördüm ve hoşuma gitti özellikle Ryzen 7 7800x3D işlemci CS2 için ve birçok oyun için müthiş bir işlemci diyorlar. Ben de firmaya takas teklifinde bulundum.

Benim sistemim:

Palit Gaming 3060 Ti 3 fanlı ekran kartı
AMD rynen 5 5600X işlemci
ASUS TUF Gaming 550M Plus anakart
Kingston SA2000M 1 TB SSD
Corsair 650W PSU
Corsair 2x8 16 GB Vengeance RGB RAM 3600 MHz

Almak istediğim sistem;

MSI Gaming X 16 GB GDDR6 RTX 4060 Ti 3 fanlı (sıfır)
Ryzen 7 7800x3D 16 (sıfır)
MSI Pro A620M-E DDR5 Gaming anakart (sıfır)
32 GB XPG 5600MHz DDR5 RAM (sıfır)
1 TB yüksek hızlı yeni nesil M.2 vme SSD (sıfır yazmışlar sanırım no name bir marka)
360 mm, 3 arg fanlı ve RGB pump su soğutmalı Gaming işlemci (sıfır yazmışlar ama no name marka sanırım)
White kumandalı Warcry Full cam Gaming kasa (sıfır)
White Edition Rampage 750watt 80Plus PSU (sıfır)

Temel parçalar harici birkaç no name ürün var bunlar dikkatimi çekti ama temel 3 parça sıfır ve iyi marka.

Bu yukarıdaki sisteme karşılık benim sistemi verince üzerine 40.000 TL isteniyor, yani benim sistemi 15k sayıyor, yukarıdaki sistemi ise 55K'ya satıyor.

Siz olsanız ne yapardınız, gerçekten bu fiyatlama doğru mudur, yapılabilir mi? Danışmak istedim.

Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

Bir sistemim var ve ağırlıklı olarak Counter-Strike 2 oynuyorum, CS:GO'da FPS problemi yaşamıyordum ancak yeni oyunun yüksek işlemci isteği ve değişen grafikleri ile üstüne bir de optimizasyon sorunu olunca ciddi droplar olabiliyor. CS:GO 400 FPS sabit hiçbir şekilde düşmüyorken şu an ortalama 200-250 FPS alıyorum. (genellikle 300 üstü fakat fightlarda düşüyor, kasıyor)

Instagram'da bir satıcı da aşağıdaki sistemi gördüm ve hoşuma gitti özellikle Ryzen 7 7800x3D işlemci CS2 için ve birçok oyun için müthiş bir işlemci diyorlar. Ben de firmaya takas teklifinde bulundum.

benim sistemim:

Palit Gaming 3060 Ti 3 fanlı ekran kartı.
AMD rynen 5 5600X işlemci.
ASUS TUF Gaming 550M Plus anakart.
Kingston SA2000M 1 TB SSD.
Corsair 650W PSU.
Corsair 2x8 16 GB Vengeance RGB RAM 3600 MHz.

almak istediğim sistem;

MSI Gaming X 16 GB GDDR6 RTX 4060 Ti 3 fanlı (sıfır)
Ryzen 7 7800x3D 16 (sıfır)
MSI Pro A620M-E DDR5 Gaming anakart (sıfır)
32 GB XPG 5600MHz DDR5 RAM (sıfır)
1 TB yüksek hızlı yeni nesil M.2 vme SSD (sıfır yazmışlar sanırım no name bir marka)
360 mm, 3 arg fanlı ve RGB pump su soğutmalı Gaming işlemci (sıfır yazmışlar ama no name marka sanırım)
White kumandalı Warcry Full cam Gaming kasa (sıfır)
White Edition Rampage 750watt 80Plus PSU (sıfır)

Temel parçalar harici birkaç no name ürün var bunlar dikkatimi çekti ama temel 3 parça sıfır ve iyi marka.

Bu yukarıdaki sisteme karşılık benim sistemi verince üzerine 40.000 TL isteniyor, yani benim sistemi 15k sayıyor, yukarıdaki sistemi ise 55K'ya satıyor.

Siz olsanız ne yapardınız, gerçekten bu fiyatlama doğru mudur, yapılabilir mi? Danışmak istedim.

Teşekkürler.

Dostum bence ilk olarak o satıcıyı engellemekle başlıyalım. Senin sistemin ederi kfg bilgisi olmadıgı için ortalama 18-20 arası bir şey diyebiliriz. 4060 Ti'la arasında çok fazla fark olmadıgı için aşagıdaki sistemede bakabilirsin.

Anladığım kadarıyla benim cihazı çok öldürmemiş şayet 18-20 arası bir şey satılır diyorsanız ancak kendi sistemine 54.999 TL isteyerek uçmuş. Bir de anlamadığım şu var yukarıda attığınız hazır sistemler gibi; genelde 7800X3D olan makinelerin bir çoğu 50k+ üzerinde bu cihaz niye uygun, böyle bir sistemde ram vs. düşük geldi gibi bir de sanırım 4060 ekran kartı bu işlemciye göre basit kalıyor o yüzden uygun diye yorumladım.

Acaba mevcut sistemi upgrade etsem ne kadara mal olur onu da düşündüm, 7800x3d işlemci bir de buna uygun anakart, 3060 ti fena bir kart değil, cs2 işlemci ağırlıklı, ileride de ekran kartını upgrade ederim diye düşünmedim değil ya da hiç uğraşmadan bu makineyi 20 bandına satıp üzerine 20 daha koyup indirim vs. derken hazır bir setup alınabilir.

Geri
Yukarı