Ryzen 7 7800x3D sistem nasıl?

eldewq

Zeptopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 7 7800x3D tray 5.0GHz 8 çekirdek 96MB önbellek soket AM5 işlemci.

ASUS ROG STRIX LC II 360 V3 ARGB 360mm işlemci sıvı soğutucu.

ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II 6400MHz (OC) DDR5 soket AM5 M.2 HDMI DP VGA mATX anakart.

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC 12 GB GDDR6X 192 bit DLSS 3 ekran kartı.

Corsair Vengeance 32 GB (2x16 GB) 6000MHz CL36 DDR5 RAM (CMK32GX5M2D6000C36)

Kingston 1TB KC3000 SKC3000S/1024G NVMe M.2 SSD (7000 MB okuma / 6000 MB yazma.

VENTO VG07F RGB Siyah Mid Tower ATX FSP Hydro K PRO Gen5 750W 80+ Bronze Gaming Kasa.

Bu sistemde darboğaz soğutucunun kasaya sığmaması ya da kurulumda herhangi bir sıkıntı olur mu

Bir de diğerlerine göre kötü kalan bir parça var mı

Fiyatını hak etmeyen bir anakart var, bütçeye göre ikisinden birini tercih etmeye çalış. Gerekirse tek 16 RAM al sonra ekle yine de temeli sağlam at.

Fiyatını hak etmeyen bir anakart var, bütçeye göre ikisinden birini tercih etmeye çalış. Gerekirse tek 16 RAM al sonra ekle yine de temeli sağlam at.

Bunu da yaparsam bir sıkıntı kalır mı?

Bunu da yaparsam bir sıkıntı kalır mı?

Sıvı soğutucu fazla maliyetli seçilmiş, H150 kafii gelir o işlemciye. RAM iyi. Anakart B650 Tomahawk seçin sıvı soğutucudan arta kalan para ile.

Ekran kartı şu an için bunlardan birini tercih ederdim ben, ama biraz beklersen super serisi daha da oturur onlara yönelebilirsin.

Kasa PSU hakkında fazla bilgili değilim ama iyi görünüyor, piyasayı bilen bir arkadaş yorum yapar belki.

Sıvı soğutucu fazla maliyetli seçilmiş, H150 kafii gelir o işlemciye. RAM iyi. Anakart B650 Tomahawk seçin sıvı soğutucudan arta kalan para ile.

Ekran kartı şu an için bunlardan birini tercih ederdim ben, ama biraz beklersen super serisi daha da oturur onlara yönelebilirsin.

Kasa PSU hakkında fazla bilgili değilim ama iyi görünüyor, piyasayı bilen bir arkadaş yorum yapar belki.
Tamam teşekkürler

Aynı kasayı kullanıyorum ama sanki küçük gibi 360mm soğutucuya göre. Ölçülerini kontrol et ne olur ne olmaz.

4070 ti super olmalı ekran kartı.
Anakart msi olabilir.
Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı