Ryzen 7 7800x3D sistemde internette gezerken ses bozulmaları meydana geliyor

Fullmotion

Hectopat
Merhaba dostlar, arkadaşıma PC topladık. İşlemci ve ekran kartı hariç tüm parçalarını sıfır olarak tekrardan değiştirdik problem devam etmesi sonucu, sırasıyla SSD, güç kaynağı, RAM ve anakart değişikliği yaptık. Şu anda internette gezerken takılmalar ve müzik dinlerken ses bozulmaları meydana geliyor.

Mevcut ekran kartı DDR 4 sisteminde sorunsuz çalışıyordu. SSD değişim sonrası zaten temiz kurulum da yapıldı. Tek denediğimiz ve olumlu sonuç aldığımız durum ise anakart Onboard'dan görüntü aldığımızda hiçbir problem olmamakta. Bu nedenle yazılımsal olduğunu düşünüyoruz fakat somut bir sonuca varamıyoruz. BIOS güncellemesini de yaptık.

Sistem parçaları şu şekilde;
Sapphire RX 6600 Pulse.
7800x3D.
KC3000 SSD.
G.Skill Trident CL30 6000MHz RAM 32x2.
MSI X670-P Wi-Fi
FSP 500W.

Maalesef bu AM5 hala stabil bir şekilde BIOS üretemedi gitti, şu an bende birkaç sorun yaşıyorum umarım düzeltirler bazen insanı pişman ediyor bu DDR5 geçmek.

Maalesef bu AM5 hala stabil bir şekilde BIOS üretemedi gitti, şu an bende birkaç sorun yaşıyorum umarım düzeltirler bazen insanı pişman ediyor bu DDR5 geçmek.
Sorma bende aynı zamanda geçtim bin pişman etti. Arkadaşın anakart BİOS güncellemesi en son ağustosta gelmiş. Şimdi yeni işlemci alacağız arkadaşa ne hallere düştük.

Yeni konular

Geri
Yukarı