Ryzen 7600 mü Ryzen 5 5600 mü?

AM4 soketli anakartınız, Ryzen 5000 serisini takabilirsiniz. AM5 yani Ryzen 7000 serisini takmak istiyorsanız işlemciyi RAM'leri anakartı değiştirmek zorundasınız.

Performans farkını geçtim biri AM4 biri AM5 tabii ki 7600, bütçeyi zorluyorsa 7500F de alınabilir oda 5600'den çok D

Bütçe belirterek yeni bir konu açın ona göre anakart soğutucu işlemci ve RAM tavsiyesi alın.

Hocam baktımda aslında 13400k ya sistem toplayabiliyor mbenim bütçeyi kurtarıyor ama soğutucu alınca kurtarmıyor çok ısınız diye düşünüyorum çünkü stock işlemci fanı ile 95 dereceye çıkıyor.

Tam olarak bütçeniz ne kadar?

13 13500 aralarında.

AM4 soketli anakartınız, Ryzen 5000 serisini takabilirsiniz. AM5 yani Ryzen 7000 serisini takmak istiyorsanız işlemciyi RAM'leri anakartı değiştirmek zorundasınız.

Biliyorum hocam.

Hocam baktımda aslında 13400k ya sistem toplayabiliyor mbenim bütçeyi kurtarıyor ama soğutucu alınca kurtarmıyor çok ısınız diye düşünüyorum çünkü stock işlemci fanı ile 95 dereceye çıkıyor.

13 13500 aralarında.

Biliyorum hocam.

Ramleri karar veremedim

Not:Attığım anakart Akakçe üzerinden daha ucuz bulanabiliyor ben sadece İtopya daha tanınmis olduğu için attim

13 13500 aralarında.

Biliyorum hocam.
Sadece anakart, işlemci ve RAM değişeceksiniz değil mi?
Öyleyse;
RAM'den şimdilik bir tane al ileride bir tane daha takarsın. 7600'de dahili ekran kartı var ve google falan açıyor anca, 7500F ile aralarındaki tek fark bu.

RAM'leri karar veremedim.

Hocam çok sağ olun bir de bir şey soracağım mesela ben bu işlemciyi overclock la 5GHz'e kadar çıkıyor bu işlemci güç gerektiren işlerde kullandığım zaman kendi kendine 5GHz'ye çıkar mı?

Hayır.

Bu arada merak ettim sisteminizin öbür parçaları ne?

Pardon mesajı yeni gördümde Ryzen 3 1200 GT730 Gigabyte A320 8 GB G.Skill RAM çok kötü bir sistemim var internetten R7 370 aldım onun gelmesini bekliyor mgelince GT730 ile değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı