Ryzen 7600 sistemde sürekli internet gidiyor

Taha16

Hectopat
Arkadaşlar merhaba öncelikle yaklaşık 2 hafta kadar önce DDR5 bir sistem topladım ilk 3-4 gün herhangi bir sorun yaşamadım fakat sonrasında sıkıntılar olmaya başladı. Wi-Fi olan bir anakart tercih ettim fakat kullanamıyorum anlamadığım bir şekilde sürekli internet gidiyor, modem yan odada, klavye kendi kendine tuş bastığı oluyor, durduk yere bilgisayar kendi kendine reset atıyor ve sistem geri yükleme ekranına götürüyor, anlamsız bir kasma mevcut dosyayı kapatırken bile takılıyor.
AMD Ryzen 7600 işlemci.
MSI Pro 650s Wi-Fi anakart.
G.Skill 2x16 RAM.
MSI MAG 650W PSU.
MSI RX 6650 XT ekran kartı.
Kingston kc 3000 1 TB SSD.

Virüs olabilir mi? Bunu en iyi siz bilebilirsiniz diye soruyorum, virüs bulaşma ihtimali yaratacak herhangi bir aktivite oldu mu bilgisayarda? Yoksa dikkatli miydiniz?

Sürücüler güncel mi? Sürücüleri yüklerken üçüncü parti uygulamalar yerine resmi kaynakları kullandınız değil mi? Mesela anakart sürücülerini yüklerken anakart sitesinin destek sayfasından indirdiniz gibi gibi.

BIOS güncel mi?

En kötü ihtimalle USB'den temiz kurulum yapabilirsiniz. Windows ile ilgili olup olmadığını anlarız.

Virüs olabilir mi? Bunu en iyi siz bilebilirsiniz diye soruyorum, virüs bulaşma ihtimali yaratacak herhangi bir aktivite oldu mu bilgisayarda? Yoksa dikkatli miydiniz?

Sürücüler güncel mi? Sürücüleri yüklerken üçüncü parti uygulamalar yerine resmi kaynakları kullandınız değil mi? Mesela anakart sürücülerini yüklerken anakart sitesinin destek sayfasından indirdiniz gibi gibi.

BIOS güncel mi?

En kötü ihtimalle USB'den temiz kurulum yapabilirsiniz. Windows ile ilgili olup olmadığını anlarız.
evet temiz çalışmıştım, yani sürücüleri de kendi sitesi haricinde başka bir yerden indirecek hatayı da yapmam, bios güncel zaten kurduktan sonraki ilk işim bios güncellemek oldu, temiz kurulumu deneyeceğim

Temiz kurulum yaptım, Memtest yaptım RAM'lerde sıkıntı çıkmadı, fakat sorun devam ediyor :/

Son düzenleme:

Geri
Yukarı