Ryzen 7600 vs Intel i7 11700K

Bütçe
6000

MzBag

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Halihazırda i7 11700K işlemci kullanıyorum. Performansı iyi ancak soğutması zor ve güç tüketimi biraz yüksek kalıyor. Elimdeki model eskiyor ve dolarda yükseliyor. Bu nedenle yüzde 2-3 performans kaybına takılmadan 7600 daha mantıklı geldi. Bahsettiğim iki model arasında geçiş yapmak sizce mantıklı mıdır? Bilgisayar genel olarak oyun amaçlı kullanılıyor. 6900XT ekran kartı var. Sizde üstüne para vererek geçiş yapmaya değer bir fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Halihazırda i7 11700K işlemci kullanıyorum. Performansı iyi ancak soğutması zor ve güç tüketimi biraz yüksek kalıyor. Elimdeki model eskiyor ve dolarda yükseliyor. Bu nedenle yüzde 2-3 performans kaybına takılmadan 7600 daha mantıklı geldi. Bahsettiğim iki model arasında geçiş yapmak sizce mantıklı mıdır? Bilgisayar genel olarak oyun amaçlı kullanılıyor. 6900XT ekran kartı var. Sizde üstüne para vererek geçiş yapmaya değer bir fark var mı?

Daha fazla performans için tercih edilebilir fakat bazı oyunlarda pek fark bulunmuyor.

Fakat 7600'e geçmek çok daha mantıklı

Peki 7700 ile 7600 arasındaki 2500 lira farka değer mi? Oyun için kullanımda nasıl bir kazanç olur ?

Ilerisi icin ekran kartı uprage yapmayi dusunuyorsaniz ve 1080p icin oynuycaksaniz deger ama 2K ve 4K icin degmez.
Tabii ki degmez diyorum ama paran varsa alabilirsin bu konusmalarim butceni zorlamaman icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı