Ryzen 7950X - RTX 4090 sistem toplamak

Eğer bu modeli kullanıyorsanız açıklamasında 12 adet fan ya da RGB şerit desteklediği yazıyor. Akıl karıştıran tarafı görsellerde 6 fan girişi var gibi. Diğer girişler nasıl çalışıyor bilmiyorum.
Bu göstermiş olduğunuz Commander Pro şuan zaten bende mevcut olarak ayrıca yeni aldığım kasanın içinde de geliyor ve maalesef Corsair marka fanlar dışında çalışmıyor.

Benim yapmak istediğim en azından 3+3+1(egzoz) Lian-Li fan ile kasayı toplamak ancak Lian Li hublar nasıl oluyor bir bilgim yok.

Bu göstermiş olduğunuz commander Pro şu an zaten bende mevcut olarak ayrıca yeni aldığım kasanın içinde de geliyor ve maalesef Corsair marka fanlar dışında çalışmıyor.

Benim yapmak istediğim en azından 3+3+1(egzoz) Lian Li fan ile kasayı toplamak ancak Lian Li Hub'lar nasıl oluyor bir bilgim yok.

Anakartta kaç adet fan desteği mevcut?

Kendi üzerinde bildiğim kadarı ile 6 tane olması lazım ama zaten hublarda hem PWM hem de RGB girişleri oluyor o yüzden çok önemli değil diye biliyorum.

Bu arada Lian-Li sistemini çözdüm. Fan kontrol ünitesi için mecbur üçlü set almanız gerekiyor, sadece onun içinden çıkıyor. Fan kontrol ünitesinin içinde 4 tane giriş var bu girişlere toplamda 16 adet (4x4) fan takabiliyorsunuz. Yani bir sırayı dört fanı birbirine ekleyip, sadece tek RGB ve PWM kablosuyla üniteye bağlanıyor, baya güzel sistem olmuş.

Son düzenleme:
Bu arada Lian Li sistemini çözdüm. Fan kontrol ünitesi için mecbur üçlü set almanız gerekiyor, sadece onun içinden çıkıyor. Fan kontrol ünitesinin içinde 4 tane giriş var bu girişlere toplamda 16 adet (4x4) fan takabiliyorsunuz. Yani bir sırayı dört fanı birbirine ekleyip, sadece tek RGB ve PWM kablosuyla üniteye bağlanıyor, bayağı güzel sistem olmuş.

Güzel bir sistem bu gerçekten, kablolamada büyük artı sağlar. Daha bir sorun kalmadıysa hayırlı olsun şimden.

Güzel bir sistem bu gerçekten, kablolamada büyük artı sağlar. Daha bir sorun kalmadıysa hayırlı olsun şimden.
Parçaların gelmesini beklemek kaldı artık.

Kurunca mutlaka paylaşırım burada da. Teşekkürler her şey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı