Ryzen 9 3900X 2080S sisteme fazla mı?

Drxxx87

Hectopat
Arkadaşlar aşağıdaki sistemi sipariş verdim. Büyük ihtimalle yarın elimde, iş işten geçti ama kendimi rahatlatmak adına belki de daha çok oyun odaklı sistemde Ryzen 9 aldım, gereksiz mi oldu? Hiç mi artısı yok? Bir de soğutucu yok, çok gerekli içinden çıkan yetmez mi?
  • R9 3900X
  • ASUS TUF Gaming X570 PLUS Wi-Fi
  • ASUS TUF Gaming GT501 kasa
  • Corsair 3200 16 GB RAM
  • 1TB Samsung Evo Plus M.2 SSD
  • Gigabyte Aorus 2080 Super
  • Corsair 850 Watt 80+ Gold

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunu alıp taktığınızda güzel olur. Sisteminiz çok iyi. 2K oyun oynayacaksanız 3900X fazla olmuş. 3600X de sadece 2K oyun için 2080S'e yeterli olurdu. Geleceğe dönük olarak 3800X bu sistem için en tatlı seçim olurdu bence. Sisteminiz güzel rahat olun. 3900X almışsınız, sizi yıllarca götürecek bir sistem.

Bütçeniz rahat ise ve AIO sıvı soğutma isterseniz de kasanıza uyan Kraken X52/X62/X72 önerebilirim.

Bunu alıp taktığınızda güzel olur. Sisteminiz çok iyi. 2K oyun oynayacaksanız 3900X fazla olmuş. 3600X de sadece 2K oyun için 2080S'e yeterli olurdu. Geleceğe dönük olarak 3800X bu sistem için en tatlı seçim olurdu bence. Sisteminiz güzel rahat olun. 3900X almışsınız, sizi yıllarca götürecek bir sistem.

Bütçeniz rahat ise ve AIO sıvı soğutma isterseniz de kasanıza uyan Kraken X52/X62/X72 önerebilirim.
Gerçekten çok arada kaldım bende 3700 mü 3800 mü 3900 x mi diye, render, çizim, montaj filan yok daha çok oyun odaklı ama ryzen 9 indirimde idi almışken bunu alayım dedim aldım ama sonradan da tek çekirdek performansı gibi terimler okudum aceba boşa israf mı diye huylandım dediğim gibi aldım artık hayırlısı.

@Drxxx87 Zaten tek çekirdeği çok iyi. 12 core 24 thread ile son derece canavar aldınız rahat olun. Herhangi her tür oyuna her ekran kartına fazla fazla yeterli. 2080Ti ile 1080p çözünürlükte bile kullanırım tereddüt etmeden.

Daha ne olsun hocam hayırlı olsun sizi yıllarca götürür ama bu sisteme 32 GB Ram yakışırdı 😊.

34 yaşındayım ilk masaüstüne pc im olacak ne zamandır para ayırıyordum bayagı hevesliydim saolun sizde çok rahatlattınız
Daha ne olsun hocam hayırlı olsun sizi yıllarca götürür ama bu sisteme 32 GB Ram yakışırdı 😊.
O da soputmada aklımda onlarda inşallah zamanla tamamlarım. Ram alacak olsam bunlara ek yine 3200 mhz mi almam lazım

Hayırlı olsun. Ben de 34 yaşımdayım. Masaüstü bilgisayara ihtiyacım kalmadığı için 2 gün önce bilgisayarı satıp, 28 gram altın aldım. Yatırım olsun, artık birikim yapmam lazım.

Hayırlı olsun. Ben de 34 yaşımdayım. Masaüstü bilgisayara ihtiyacım kalmadığı için 2 gün önce bilgisayarı satıp, 28 gram altın aldım. Yatırım olsun, artık birikim yapmam lazım.
Doğru söyluyırsun hocam ben de o yüzden çok gel git yaşadım. Hevesime yenildim biraz heyecan biraz da pişmanlık var artık hayırlısı bakalım

3900X ile gelen stok soğutucu çok iyi bir soğutucudur. Technopatın da bir videosu vardı yanlış hatırlamıyorsam 3800x ile gelen stok soğutucuyla sıvı soğutmayı karşılaştırıyorlardı ve arada çok küçük bir fark oluyordu. 2k' da oyun oynarken de işlemcinizi hiçbir şekilde yormayacaksınız ayrıca zaten OC konusunu hiç açmıyorum 3900x'e ne gerek var. İsterseniz sistem gelsin bir deneyin. Baktınız daha düşük sıcaklık değerlerine ulaşmak istiyorsunuz başka bir soğutucu alırsınız. Benim fikrimce hiç gerek olmayacaktır.

3950x ile test ediyorlarmış pardon. Ancak 3900x de aynı soğutucaya sahip zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı