Ryzen 9 3900X vs i9 9900K

CelalHann

Hectopat
Makaleler
1
Çok yakında 8 bin TL bütçe ile bir sunucu bilgisayarı toplayacağım, fakat işlemci konusunda çok kararsız kaldım.

Ryzen 9 3900X.
i9 9900K.
Ryzen 7 3700X.

Unutmayın 7/24 çalışacak sunucu ona göre bir değerlendirme yapmam gerek yani bir anda kendini kapatırsa çok kötü bir duruma düşeriz.

Ek olarak seçtiğiniz işlemciye göre güzel kaliteli bir anakart önerirsenizde benim için çok iyi olur.

Bu toplanacak sistem sunucu, server için kullanılacak yani oyun render falan için değil sunucu, server kısmında ise oyun sunucusundan bahsediyorum.
Minecraft oyun sunucusu için kullanılacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci + anakart + 16GB (bile olsa) RAM zaten : 6300TL tutuyor. (3900X / X570 Aorus Elite / 2*8 3200MHz RAM desek). Geri kalan parçaları nasıl dizeceksiniz 1700TL ile?

Merhaba çok yanlış düşünüyorsunuz.

Sadece işlemci tercihi yapar mısınız?
Nasil yani aciklar misiniz?

Kaliteli bilesenler ile iki islemci de uzun sureler calisabilir. Guc olarak 3900X yakin fiyatla daha iyi.

Ekleme; yanlış bilmiyorsam genellikle quad channel RAM destekli işlemciler ile sunucu sistemleri kuruluyor. Güçlü ama dual channel 3900X veya 9900K ile tam olarak ne gibi fark oluşur bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasil yani aciklar misiniz?

Kaliteli bilesenler ile iki islemci de uzun sureler calisabilir. Guc olarak 3900X yakin fiyatla daha iyi.

Ekleme; yanlış bilmiyorsam genellikle quad channel RAM destekli işlemciler ile sunucu sistemleri kuruluyor. Güçlü ama dual channel 3900X veya 9900K ile tam olarak ne gibi fark oluşur bilmiyorum.
x570 bizim için çok fazla ve pahalı x470 1000 tl civarında bakıyordum.

ayrıca 4x16 corsair vengeance rgb pro var.

sadece işlemciler arasında kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı