Ryzen 9 3900X sistem güncellemesi

DarkC00L

Hectopat
Şuanda işlemci olarak Ryzen 9 3900x mevcut. Yerine Ryzen 9 5950x veya 5900x almak istiyorum.

Sıvı soğutma olarak CORSAIR Hydro Serisi H100X 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu mevcut . Yerine ARCTIC Liquid Freezer II - 360 PWM Sıvı Soğutucu (AR-ACFRE00068A) almayı düşünüyorum.

Ram olarak GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 mevcut .
Yerine yine aynı model lin 2x16 GB olanını almayı düşünüyorum.

Güç kaynağı olarak OOLER MASTER MasterCase H500 ile birlikte gelen 750W 80+ kendi PSU'su var .

Yerine Seasonic Focus Plus 750W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-750GX) veya ZM1200-EBT 1200Watt 80plus Gold arasında kaldım.

Ana kart olarak Asus Rog Strix X570-E Gaming Wifi Ii 5100MHZ Am4 Atx Anakart mevcut.

Ekran kartı olarak MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 mevcut şuanlık değiştirmeyi düşünmüyorum.

M2 SSD olarak ta =XPG 512GB SPECTRIX S40

Almak istediklerim arasında önerilere de açığım sadece şuan ki aklımda olan parçalar bunlar.Yorum yapan ve okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Sistemin kullanım amacı nedir? Yaptığın yükseltmelere bakacak olursak işlemci ve RAM ağırlıklı bir kullanım senaryon var sanırım?
Ara ara oyun oynamak istiyorum ve yazılımla uğraşıyorum sayfalar projeler açıyorum.Arka planda biraz fazla program açık oluyor.Şuan ki sistemim durduk yere belli aralıklarla reset atıyor ve görüntü gidiyor anlam veremediğim şekilde. ramleri çıkartıp taktığımda düzeliyor sistem.

Son düzenleme:
Hocam sıfırdan sistem kurmaya karar verdim. Bütçe 40-50 bin TL arası önerebileceğiniz bir sistem var mı DDR5 kurayım dedimde DDR4 ile aralarında fazla bir fark yok muş.
Oyun + programa için kullanacağım yayında yapmayı düşünüyorum Twitch ve YouTube üzerinden.

Hocam 4070 ya da 7900XT'yi bekleyin derim çıkmalarına az kaldı. Ayrıca yayını sürekli mi yapacaksınız? Ana amaç mı?

Hocam 4070 ya da 7900XT'yi bekleyin derim çıkmalarına az kaldı. Ayrıca yayını sürekli mi yapacaksınız? Ana amaç mı?
yok hocam ara ara yapacağım genelde oyun + programlama ekran kartını çıkıncada bakabilirim şuan 2070 super var iş görür .
ana kart işlemci ram sıvı soğutma kasa önerileriniz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı