Ryzen 9 3900X sistem önerisi (bütçe 10000TL )

Bütçe
10000
Buna da bakabilirsiniz:
IMG_20191220_222658.png

(Sinerji)
Bu arada PSU alma şansınız varsa en az 650W alın. 600W sınır gibi sanki. İlerisi için en az 650W daha iyi olur.

@Eryd ekran kartı olarak ROG Strix'in daha iyi olacağını düşünüyorum. Eğer ROG Strix bütçeyi zorluyorsa sizin attığınız modellerde alınabilir tabii ki.

Monitör konusunda çok fazla bir bilgim yok. Bildiğim kadarıyla bir monitör önerdim. Sizin attığınız monitörlerden birinin seçilmesi daha iyi olacaktır :)

@Eryd ekran kartı olarak ROG Strix'in daha iyi olacağını düşünüyorum. Eğer ROG Strix bütçeyi zorluyorsa sizin attığınız modellerde alınabilir tabii ki.

Monitör konusunda çok fazla bir bilgim yok. Bildiğim kadarıyla bir monitör önerdim. Sizin attığınız monitörlerden birinin seçilmesi daha iyi olacaktır :)
Bu modelde ROG Strix, Sapphire Nitro+ ve Gigabyte Gaming OC kafa kafaya, soğutma ve performansı olarak çok yakınlar birbirlerine. Rog Strix 3800 civarındayken Gigabyte 3000, Nitro+ ise 3300 TL. Fiyatlar böyleyken ROG Strix biraz pahalı aynı performansı vermesine rağmen, o yüzden bu modelleri önerdim.
@Eryd
Hocam şu model sizce nasıl? Aradaki fark önemli değil

Önerdiğim modelin 27" olanı hocam bu. Ben şu an 24" olanını kullanıyorum, gönül rahatlığıyla öneririm. Viewsonic olan da aynı paneli kullanıyor, sonuç olarak aynı monitör, standı falan farklı. 1080P için 27" önermem şahsen, 24" çok daha mantıklı olacaktır. Kasanız da gayet iyi bu arada.

Sistemin toplanma amacı nedir ? Oyun içinmi ? Render için mi ? Render içinse arkadaşların önerileri gayet güzel alınabilir.

Hocam Ekran Kartı olarak Radeon 5700 Serisinden tavsiye ederim lakin 5700XT alacaksanız 2K'da oynamanızı tavsiye ederim. Ama 5700 Serisinden alacaksanız MSI Modellerini almayınız. Kafamdan atıp tutmuyorum. Buyrun: (Kaynak)

Ekran Kartı:
Ayrıca RX 5700 için tavsiyem budur. 2600-2700TL'ye bulabilirsiniz.
RX 5700XT içinse bunu tavsiye ederim. 3400-3500TL'ye bulabilirsiniz.

İşlemci:
3900X 3600TL civarında oluyor. Oyun oynacaksanız gerekli bulmuyorum. Onun yerine Ryzen 3700X almanızı taviye ederim. FPS açısından %5 bile fark olmadığını söyleyebilirim izlediğim videoları baz alarak.

Anakart:
Anakart hakkında yeni çipset hakkında fazla bilgim yok.B450'nin 3700X veya üstü için yeteceğini zannetmiyorum ama bir yandan da AMD seneye soket değiştirecek diye X570 almaya gerek yok diyorum. Anakart için tavsiyede bulunmuyorum.

Bellek:
3600MHz CL18 değerleri çok yeterli olacaktır. Linkteki model görünüş olarak da güzel :) Kalite olarak da üzmeyecektir. Buna da 850TL diyelim.

5700XT alacaksanız tahimini 6700TL kullandım şimdiye kadar. 3300TL Bütçemiz kaldı onunla da Anakart ve dediğim gibi 2K Monitör alınmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı