Ryzen 9 3900X Türkiye Stok Sıkıntısı

Ben 3700X için bile 40 kişinin ağız kokusunu çektim. Bayram tatilinde Amerika'ya giden doktor arkadaşımdan rica ettim 320 dolara aldı benim için. Ryzen 7 3700X bana 1800 civarına mal oldu. Yurtdışının gözünü seveyim.
Hocam AMD'de gerçekten büyük bir stok sorunu mevcut. Vatan gibi pahalı satan bir firmaya bile ürün ulaşır ulaşmaz ilk günden stoklar bitmişti.

Hocam AMD'de gerçekten büyük bir stok sorunu mevcut. Vatan gibi pahalı satan bir firmaya bile ürün ulaşır ulaşmaz ilk günden stoklar bitmişti.

Vatanın pahalı sattığı kanısına katılmıyorum taksitli alıyorsanız Vatan en ucuzu mesela Nova Bilgisayar 6 taksit 4100 TL gelirken Vatan'da 3900 TL hangisi daha pahalı ? :)

Vatanın pahalı sattığı kanısına katılmıyorum taksitli alıyorsanız Vatan en ucuzu mesela Nova Bilgisayar 6 taksit 4100 TL gelirken Vatan'da 3900 TL hangisi daha pahalı ? :)
Vatanda 10k tutan sistemi daha geçen gün arkadaşa 8.5kya topladık. Vatan tabiiki pahalı satacak bir ton mağazası var çalışanı var. Hepsiburada gibi veya İncehesap gibi yerlerin tek depo gideri var oralar tabiiki daha ucuz olmalı

Hocam arkadaşın dediği yere bir göz atın. Kendi tedarikçilerini sordursun. Amazon işinin bazı problemleri var. Mesela ürünü yurtdışında garantiye göndermek istediğinizde onlarca dolar kargo parası ödemek gibi. Benim önerim Türkiye'den satın almanız yönündedir. Eğer işleriniz aksıyorsa,sizi meşgul ediyorsa tabiki durum farklıdır.

Dediğiniz doğru anakart olsaydı bu riski almazdım ama CPU'nun arızalı gelme ihtimali yüzde kaç ki bozulma ihtimali yok kullanıcı hatası zaten garanti dışı bu yüzden alınabilir.

Kötü haber ise şu yurt dışında bile kara borsaya düşmüş 3900X 650 Dolar 700 Euro fiyatları var ve bunu haber yapan kimse yok baskı yapan kimse yok konuşan kimse yok... Amazonda stok bitmiş bireysel satıcılar 650 dolardan satıyor.. İnanılmaz

Bu konuda bilginiz var mı hocam ? @Recep Baltaş

Vatanda 10k tutan sistemi daha geçen gün arkadaşa 8.5kya topladık. Vatan tabiiki pahalı satacak bir ton mağazası var çalışanı var. Hepsiburada gibi veya İncehesap gibi yerlerin tek depo gideri var oralar tabiiki daha ucuz olmalı
Bahsettiğiniz tutarlar tek çekim için geçerli. 6 Taksit de en ucuz OEM Vatan Bilgisayar. Vatan Bilgisayar bu yüzden pahalı değil he 8000 nakit verebiliyorsan evet doğru o zaman zaten zenginsindir. Konumuz bu değil ama anlatmaya çalıştığım şey bu.

Adsız.png

Ekran Alıntısı.JPG

Şu an benim tedarikçilerimde var görünüyor, peşin fiyatı 3600 TL. Taksit ile %4 gibi fark olabiliyor. Dilerseniz yarın sordurabilirim.

Tedarikçiniz muhtemel yurt dışı ürünü haliyle ne tür bir garanti sunuyor ve de herhangi bir sitesi iletişim bilgisi mevcut mudur ? Nova Bilgisayar'da stok var sanırsam ama sitesi kredi kartı vermeye uygun gözükmüyor 3D güvenliği bile yok diye yorum yapmışlar..

Son düzenleme:
Dediğiniz doğru anakart olsaydı bu riski almazdım ama CPU'nun arızalı gelme ihtimali yüzde kaç ki bozulma ihtimali yok kullanıcı hatası zaten garanti dışı bu yüzden alınabilir.

Kötü haber ise şu yurt dışında bile kara borsaya düşmüş 3900X 650 Dolar 700 Euro fiyatları var ve bunu haber yapan kimse yok baskı yapan kimse yok konuşan kimse yok... Amazonda stok bitmiş bireysel satıcılar 650 dolardan satıyor.. İnanılmaz

Bu konuda bilginiz var mı hocam ? @Recep Baltaş

Bahsettiğiniz tutarlar tek çekim için geçerli. 6 Taksit de en ucuz OEM Vatan Bilgisayar. Vatan Bilgisayar bu yüzden pahalı değil he 8000 nakit verebiliyorsan evet doğru o zaman zaten zenginsindir. Konumuz bu değil ama anlatmaya çalıştığım şey bu.

Eki Görüntüle 429298

Eki Görüntüle 429299

Tedarikçiniz muhtemel yurt dışı ürünü haliyle ne tür bir garanti sunuyor ve de herhangi bir sitesi iletişim bilgisi mevcut mudur ? Nova Bilgisayar'da stok var sanırsam ama sitesi kredi kartı vermeye uygun gözükmüyor 3D güvenliği bile yok diye yorum yapmışlar..

Lüleburgaz'da küçük bir dükkan aslında benimki, hatta babamın kuyumcu dükkanı ile yeri paylaşıyoruz. Ama ben sıklıkla İstanbul'dayım ve internetten satış da yapıyorum. Bir süredir tek kaldığım için sayfayı kapattım şimdilik ama satışa devam ediyorum. Latte PC adıyla ilk fırsatta yeniden açacağım. Şu an yegane avantajım kira, çalışan gibi masraflarımım olmaması, diğer masraflarda da minimumda olmam.

Kısacası, AMD Türkiye ve Arena garantisinde olacak ürün. Faturası da adınıza ve 2 sene garantili olarak kesilecek. Bildiğiniz teknoloji dükkanı yani :)

Lüleburgaz'da küçük bir dükkan aslında benimki, hatta babamın kuyumcu dükkanı ile yeri paylaşıyoruz. Ama ben sıklıkla İstanbul'dayım ve internetten satış da yapıyorum. Bir süredir tek kaldığım için sayfayı kapattım şimdilik ama satışa devam ediyorum. Latte PC adıyla ilk fırsatta yeniden açacağım. Şu an yegane avantajım kira, çalışan gibi masraflarımım olmaması, diğer masraflarda da minimumda olmam.

Kısacası, AMD Türkiye ve Arena garantisinde olacak ürün. Faturası da adınıza ve 2 sene garantili olarak kesilecek. Bildiğiniz teknoloji dükkanı yani :)

İşlemciyi nereden temiz ettiniz peki ?

3800X stok her yerde var 3800X F/P ürünü 3900X değil sanırsam AMD eylüldeki çıkacak olan 3950X satamama korkusundan 3900X stoklarını az tutuyor çünkü 3900X 500 dolar 3950X 750 dolar yurt dışı için 250 dolar fark bir şey değil sanırsam bunu planlıyorlar diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar.

1 Temmuz'dan beri yani Ryzen 3900X çıktığından beri takip ettim incelemelerde i9 9900K 1440P oyunda neredeyse kafa kafaya çıktığı ve yayın ve render performansında ezdiğini gördüm ben de i9 değer kaybetmeden yayıncı olarak ve sistemi render ve yayın gibi yük altında yani çoklu çekirdek performansı yüksek gereken işlerim yüzünden i9 değer kaybetmeden 15 Temmuz'da işlemci ve anakartın sattım ve Ryzen 3900X almaya karar verdim.

Fakat 7 Temmuz'da Türkiye toplasan en fazla 20 tane 3900X geldi ve 2 gün de bitti o zaman elimde para yoktu. 7 Temmuz'dan beri stok gelmedi ne bir açıklama var ne bunla alakalı bir haber. Forumlarda bile konuşulmuyor. Reklamını yaparken iyi ama sorun olduğunda kimsenin sesi çıkmıyor. Ürünü piyasaya sürüyorsun 7 Temmuz'da satışa sunuyorsun ama 1.5 ay dır Türkiye'de 3900X stok getirmiyorsun. Ay sonuna kadar gelmezse Amazon düşünüyorum 3650 TL tutuyor her şey dahil 15 gün en geç teslimat süresi. Ay sonuna kadar bekleyeyim diye düşünüyorum bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Tüm işlerim yayınlarım gelirlerim sarkmış durumda.
Siz daha işlemci işini halledemediniz mi? Enteresan.
Herhalde benim torunumun torunu falan görür bunu
Türkiye ilk önce kendi buğdayını mercimeğini nohutunu üretsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı