Ryzen 9 3900X ve RTX 2080 Boşta 40-60 Derece Normal mi?

celalcinar

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Ryzen 9 3900X, MSI Ventus 2080 OC 8 GB, MSI MPG X570 GAMING PRO carbon Wi-Fi, FSP Hydro G 850W, Frisby Venom kasa, Corsair gen4 SSD ile sistemimi topladım fakat işlemci ısısı boşta 50-70 derece arasında geziyor. Yine boşta anakart ısısı 40 derece civarında ekran kartı ısısı da boşta 40-50 derece arasında geziyor. Bu ısılar beni biraz tedirgin etti. Bu değerler normal midir? Beni ilk şüphelendiren de kasanın dışının aşırı ısınmasıydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal gibi duruyor ekran kartı değeri. İşlemcinin ısısı büyük ihtimal hava akımından dolayı biraz fazla. Ama anakartın biosun güncel mi? Değilse ondan yapıyor olabilir çünkü AMD kartları tam hazır olmadan çıkartmıştı piyasaya.

Kasa nedense dışardan pavyona benzetilmiş ama hava akışı ve işlevsellik açısından kötüymüş gibi hissettirdi. Malum markayı da işin içine katarsak...

Kasanın ilk önce ön kapağını açın ve değerleri belirtin. Sonra yan kapağını açıp sonuçları tekrar paylaşın. Düşüş olmazsa soğutucu modelini de belirtin. Alternatif çözümler de var elbette.

Gayet normal gibi duruyor ekran kartı değeri. İşlemcinin ısısı büyük ihtimal hava akımından dolayı biraz fazla. Ama anakartın biosun güncel mi? Değilse ondan yapıyor olabilir çünkü AMD kartları tam hazır olmadan çıkartmıştı piyasaya.
Ekran kartı için sıcaklıklar normal. İşlemci'yi güç seçeneklerinden dengeli moda alıp düşüş olabilir.
Kasa nedense dışardan pavyona benzetilmiş ama hava akışı ve işlevsellik açısından kötüymüş gibi hissettirdi. Malum markayı da işin içine katarsak...

Kasanın ilk önce ön kapağını açın ve değerleri belirtin. Sonra yan kapağını açıp sonuçları tekrar paylaşın. Düşüş olmazsa soğutucu modelini de belirtin. Alternatif çözümler de var elbette.
BIOS güncellemesi yaptım biraz daha stabil fakat zaman zaman boştayken 60 dereceyi geçtiği oluyor. Ve şöyle bir durum var kasa açılırken ekran kartı fanları tam devir dönerek aşırı yüksek bir dönme sesi çıkararak çalışıyor, bilgisayar tam anlamıyla açılınca geçiyor fakat ekran kartı fanlarının hiç durduğunu görmedim. Kasanın kapakları açıkken bir şey değişmiyor. Stok fan kullanıyorum.

dostum aynı sorunu bende yaşıyorum. boşta tam güç çalışıyor işlemci. boşta 67 derece şu an. ne alaka yani. kasada 7 tane fan var. üç tanesi egzoz fan. ekran kartı hariç donanımlar aynı. sorun ne anlamadım. bios güncel. tüm ayarlar varsayılan. iade etmeyi düşünüyorum. intel sisteme geçebilirm.
dostum aynı sorunu bende yaşıyorum. boşta tam güç çalışıyor işlemci. boşta 67 derece şu an. ne alaka yani. kasada 7 tane fan var. üç tanesi egzoz fan. ekran kartı hariç donanımlar aynı. sorun ne anlamadım. bios güncel. tüm ayarlar varsayılan. iade etmeyi düşünüyorum. intel sisteme geçebilirm.

güncelleme
işlemci fanı yetersiz wraith prism fan başarılı değil soğutmada. üstelik çok gürültülü çalışıyor. noctua nh d14 ile güncelledim şu an çok memnunum. ısınma sorunum yok. 70 dereceyi görmedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı