Ryzen 9 5900X İçin Soğutucu ve Kasa Tavsiyesi

Şu an kullandığım kasa Phanteks P400A, burada SilverStone PF360 önerilmiş bu işlemci için ancak benim kasama bu ürün sığmıyor, hatta PF240 bile sorun oluşturabiliyor sanırım. Kasama Be Quiet Dark Rock Pro 4 sığıyor. Cooler Master TD500'e geçebilirim yeni alacağım sistem ile. Bu kasa biraz daha geniş.

Sizce Phanteks P400A kullanmaya devam edip Be Quiet Dark Rock Pro 4 mü almalıyım? Yoksa biraz daha geniş olan TD500'ü alıp daha farklı soğutuculara mı bakmalı? TD500 alırsam içine PF360 sığar mı? Kullandığım RAM'ler; G.Skill Trident Z Neo. Bilgisayar oyun amaçlı kullanılmayacak, genel olarak 3D render işleri yapılacak.

Şu an kullandığım kasa Phanteks P400A, burada SilverStone PF360 önerilmiş bu işlemci için ancak benim kasama bu ürün sığmıyor, hatta PF240 bile sorun oluşturabiliyor sanırım. Kasama Be Quiet Dark Rock Pro 4 sığıyor. Cooler Master TD500'e geçebilirim yeni alacağım sistem ile. Bu kasa biraz daha geniş.

Sizce Phanteks P400A kullanmaya devam edip Be Quiet Dark Rock Pro 4 mü almalıyım? Yoksa biraz daha geniş olan TD500'ü alıp daha farklı soğutuculara mı bakmalı? TD500 alırsam içine PF360 sığar mı? Kullandığım RAM'ler; G.Skill Trident Z Neo. Bilgisayar oyun amaçlı kullanılmayacak, genel olarak 3D render işleri yapılacak.
Ekstradan kasa masrafına girmene gerek yok. 240mm radyatör ile çok rahat o işlemciyi soğutursun.

Bence o fiyata Lian Li yerine Arctic Liquid Freezer ii 280mm ya da Arctic Liquid Freezer ii 360mm alınabilir.
280mm bulamadım nedense, şimdi gördüm. Dediğin gibi 280mm çok daha iyi bir seçenek olur.

Merak ettiğim husus; kasanızın ön bölümüne 360 mm'lik soğutucu takılabiliyor. Buraya mı sığmıyor? Bence mesh bir kasanız varken durduk yere yatırıma girmeyin.
Aslında evet 420mm ekran kartı uzunluğu da vermiş, ön tarafa sığması lazım çok rahat.

Yeni konular

Geri
Yukarı