Ryzen 9 5900X ile GTX 1070 kullanmak

POPAYY

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce de açtığım konularda da yazdığı gibi 25.000TL bütçeli bir bilgisayar toplayacağım ve ilk parçaları aldım. (anakart, işlemci, sıvı soğutma ve ps) tek sorum var şu an da kullandığım bilgisayarda GTX 1070 var ve şu an piyasada istediğim RTX 3080 yok aynı zamanda param da yok.
Ben şimdi açgözlülük yapıp bu parçaları şimdiden GTX 1070 ile toplasam bir sıkıntı çıkar mı?

Eski parçalarım: Güncelleme notu:

Anakart: ASUS B350PLUS Prime ===============> MSI MAG X570 ace.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 ===============> AMD Ryzen 9 5900X.
Ekran kartı: GTX 1070 G1 ===============> hala GTX 1070 (şimdilik sabit ama RTX 3080 alacağım)
Powersuply: Corsair VS650 ===============> Cooler Master MWE 850W 80+gold V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar daha önce de açtığım konularda da yazdığı gibi 25.000TL bütçeli bir bilgisayar toplayacağım ve ilk parçaları aldım. (anakart, işlemci, sıvı soğutma ve ps) tek sorum var şu an da kullandığım bilgisayarda GTX 1070 var ve şu an piyasada istediğim RTX 3080 yok aynı zamanda param da yok.
Ben şimdi açgözlülük yapıp bu parçaları şimdiden GTX 1070 ile toplasam bir sıkıntı çıkar mı?

Eski parçalarım: Güncelleme notu:

Anakart: ASUS B350PLUS Prime ===============> MSI MAG X570 ace.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 ===============> AMD Ryzen 9 5900X.
Ekran kartı: GTX 1070 G1 ===============> hala GTX 1070 (şimdilik sabit ama RTX 3080 alacağım)
Powersuply: Corsair VS650 ===============> Cooler Master MWE 850W 80+gold V2.

O işlemciyi GTX1070 ile kullanabilirsin. Sıkıntı çıkmaz sistemde.

Sistemi toplarsın çalışır ama işlemcinin performansına ekran kartı yetişemez ve daarboğaz yapar bu da performans düşüşü yapar diğer parçalarını tamamladığın zaman tam performans kullanabilirsin.

Dostum lütfen yazımı tekrardan okur musun? Orada zaten ekran kartı alacağım ama ŞİMDİLİK istediğim ekran kartı stokta olmadığı için eski bilgisayarımda kullandığım ekran kartımla kullanacağım yazıyor.

Sıkıntı olmaz, benzer durumu kendim de yaşıyorum zaten. 3900X ve GTX 1070 ile kaldım, ekran kartı yok piyasada.

Sistemi toplarsın çalışır ama işlemcinin performansına ekran kartı yetişemez ve darboğaz yapar bu da performans düşüşü yapar diğer parçalarını tamamladığın zaman tam performans kullanabilirsin.
Performans "düşüşü" mü yapar? Sistemin GPU bound olması performans düşüşü yapmaz, yanlış bilgilendirme yapmayın.

Geri
Yukarı