Ryzen 9 5900X sistemin ömrü ne kadar?

Ahmet0rhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şu an kullandığım sistemin beni ne kadar sene daha götürebileceğini merak ediyorum. Üniversite okuyorum ve boş vakitlerimde oyun oynuyorum. Grafik hastası bir insan değilim ama düşük grafiklere çok sıcak bakan biriside değilim. Görüntüde çatallanma ve dokularda bozulma olmayacak şekilde 1080p ayarlarda ne zaman kadar oyun oynayabilirim. Güncel oyunlar çok performans düşüşü yaşatmakta özellikle en son deneyimlediğim Forza Motorsport ve Hogwarts Legacy benim beklentimin altında performans verdi. Görsel olarak da tatmin etmemesine rağmen şaştım kaldım açıkçası. Optimizasyon veya başka bir şey ama şu anki sistemim çok çabuk yaşlanıyormuş gibi bir izlenime soktu beni. Yani çok da laf kalabalığı yapmak istemiyorum uzun lafın kısası mezun olacağım ve çalışmaya başlayacağım. Günde en fazla 1-2 saat oyun oynayabileceğim. Sistemimde Blender, After Effects, Premier vb. programları fazlasıyla kullanmaktayım. Blender üzerinden render alıyorum ve PC'yi bazen tam yükte 10 saat açık bırakıp gidebiliyorum. Bu da haliyle yoğun bir yük altında bırakıyor sistemi. Bu sebeple sistem olması gerekenden daha hızlı eskiyor da olabilir. Soruma geçecek olursam benim şu an kullandığım sistem 2 yıl sonra GTA 6 çıktığında 1080p de yüksek ayarlarda GTA 6 açar mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sistem:

Ekran kartı: Zotac Trinity RTX 3080 10GB.
İşlemci: AMD Ryzen 9 5900X.
Anakart: ASUS TUF X470 Plus.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB(16x4) 3600MHz.
Sıvı soğutma: Corsair H150 RGB 360mm.
Kasa: Corsair 4000X.
PSU: Corsair RM750.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı