Ryzen 9 5900X ve RTX 3070 Ti için anakart önerisi

Bütçe
3500

ASUS ROG STRIX alamayacağım RAM sıkıntısı yaşatıyor.

sırf MSI önerdiğimin farkındayım, para almıyorum hayır.

Bu arada küçük öneri, işlemciyi sırf oyun için alacağınız bir sistemde 5900X seçmeyin. 5600X, 5600 çokça yeterli (2K+ oynayacağınızı da varsayarsak).

1 yıl önce aldım işlemciyi bazen yazılım ile uğraşıyorum.

1 yıl önce aldım işlemciyi bazen yazılım ile uğraşıyorum.

Ha, tamam o zaman. Önerdiğim anakartlardan birini alabilirsiniz, B550M Pro VDH biraz düşük kalabilir belki, B550 Tomahawk ideal olur; B550-A Pro da olabilir.

3 ay önce aldım ASUS ROG STRIX B550 Xe Team, Kingston, Corsair, Patriot bu markaların 3600mhz ramları çalıştırmadı.
Amazon.com.tr üzerinden X570 Tomahawk WİFİ kovalayabilirsin. Çok yakın zamanda 2650 TL gibi bir fiyata satın aldım. Bazı zamanlar B550 Tomahawk ve B550 Gaming EDGE WİFİ modelleri de Hepsiburada ve Amazon sitelerinde 2000 TL fiyatlarına düşüyor. Bütçene ve isteğine hangisi daha çok uyuyorsa tercih edebilirsin. Bilgin olsun.

Amazon.com.tr üzerinden X570 Tomahawk Wi-Fi kovalayabilirsin. Çok yakın zamanda 2650 TL gibi bir fiyata satın aldım. Bazı zamanlar B550 Tomahawk ve B550 Gaming Edge Wi-Fi modelleri de Hepsiburada ve Amazon sitelerinde 2000 TL fiyatlarına düşüyor. Bütçene ve isteğine hangisi daha çok uyuyorsa tercih edebilirsin. Bilgin olsun.

X570 almak mantıklı mı sence.

Yeni konular

Geri
Yukarı