Ryzen 9 5950X hız düşüşü

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 9 5950X kullanıyorum. İşlemciyi zorlayan uygulamalarda eskiden 5GHz görürdüm fakat şu an 4.60GHz üstüne çıkmıyor. CPB ve PBO ayarlarıyla oynamadım. Daha önce gördüğü hız değerlerini neden şimdi göremiyor anlamıyorum. Çok fazla zorladım gene de eski hız değerine ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kısaca 5ghz'i geçen işlemci 4.60ghz aşamaz oldu.

Her senaryoda 5GHz görmez genelde tek çekirdek yükü gerektiren senaryolarda bazı çekirdekler yüksek frekanslara çıkar. Denediğin uygulamalar nedir tam olarak?

Her senaryoda 5GHz görmez genelde tek çekirdek yükü gerektiren senaryolarda bazı çekirdekler yüksek frekanslara çıkar. Denediğin uygulamalar nedir tam olarak?
Tuhaf olan 4.6'da kalması, normlade 4.9'a çıkması lazım. Ulaştığı değer ne boost clock ne de base clock. İşlemciyi sınırlayan başka bir şey var.

Sıfırdan format attım, biosu clear cmos ile sıfırladım gene aynı durum hocam. Eskiden oyun yüklerken, oyun oynarken bile görürdü. Şuan dediğim gibi 4.60ı geçemiyor. Neden anlamadım, performans olarak gerçekten hissettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı