Ryzen 9 5950X PC toplama

Daha fazla  
AMD Ryzen 9 5950X.
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi am4.
G.Skill Trident Z RGB 128 GB 4000 MHz DDR4.
Corsair RM850 850W (PSU değişebilir)
MSI MAG Forge 100R bilgisayar kasası (kasada değişebilir)
ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti V2 mini OC (değiştirilebilir)

Değiştirilebilir. Yazdığım şeylere öneri istiyorum (F/P) ve sıvı soğutma olarak ne tercih etmeliyim?
İşim gereği işlemci ve RAM'in böyle olması gerekiyor. Merak edenler için şimdiden yazayım dedim.
ssd im zaten var onu demeyi unutmuşum

Son düzenleme:
Ne iş yapıyorsunuz? Eğer sadece render odaklı takılıyor iseniz ekran kartını GT 1030 bile tercih edebilirsiniz. Bu ekran kartı işini bi' açıklığa kavuşturursak, ona göre PSU önerebilirim. Sizin seçtiğiniz kötü değil ama pahalı geldi biraz.

Kasa iyi sayılmaz, bu varken:

Anakart için işiniz gereği Thunderbolt'a ihtiyacınız var mıdır? Video edit işleri ile meşgul iseniz Intel almanızı öneririm. Ama AMD gibi render odaklı iseniz bir adet Thunderbolt kart destekli anakart var piyasada, onu atabilirim.

Yaklaşık 40 45 adet Minecraft Client açacağım PC'de.
Arka planda da oyun oynayacağım.
@Sir Benjamin ek olarak Thunderbolt'a ihtiyacım yok.

Anladım, o zaman kasa harici pek bir şey değiştirmenize gerek yok. PSU da fazla ayrıca watt olarak. Gereksiz masraf olabilir eğer sistemi ileride büyük upgrade etmeyi düşünmüyorsanız.

Aslında bu sisteme 650-700W da yeterli olacaktır.

Uzun vadede sorun yaşamayacağım bir şey istiyorum ve ek olarak büyük ihtimal işlemciye çok yükleneceğim @Sir Benjamin

@Sir Benjamin hocam tekrar rahatsız ettim kusura bakmayın ama tekrardan düşününce anakart seçimim mantıksız geldi 5100 MHz anakart alıyorum ama RAM'lerim 4000 MHz size fiyat performans olarak böyle bir anakart gereksiz mi ek olarak 3060 Ti danda vazgeçtim RTX 3060 iki fanlı bir model alacağım çünkü oynadığım oyunlar belli League of Legends Minecraft Valorant CS:GO tarzı oyunlar ve rahatlıkla 240 Hz alabileceğimi düşünüyorum sizin yorumunuz nasıldır ve ek olarak size bekleyeyim mi fiyatlar için malum dolor kuru biraz düştü yoksa direk alayım mı (siz olsaydınız ne yapardınız)
hocam ek olarak bellek kanalı desteği 2 yazıyor ama 4 adet bellek slotu var tüm bellekler çalışır mı

Geri
Yukarı