Ryzen 9 7900X sistem nasıl?

Extremer

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütün parçaları topladım satın alacağım son kez bir yazayım dedim.
AMD Ryzen 9 7900X.
X670E-A ASUS ROG STRIX AM5.
G.Skill Trident Z5 DDR5 32 GB 6000 MHz CL30.
Samsung 980 Pro 1 TB soğutuculu SSD.
Game Master Full Tower F-7 beyaz 7 fan.
ASUS TUF Gaming VG27AQ1 27 inç IPS 1 ms.
Archon ARC-850W 80 Plus Bronze.
Gainward RTX 4070 Ti Phoenix 12 GB GDDR6X.
192 bit
Game Booster Infinity beyaz RGB 360mm soğutucu.
Yorumlarınızı bekliyorum

İşte sana verebileceğim tavsiyeler: Eğer ki oyun için alınıyorsa 7800x3d tercih edilmeli. Yoksa gerek yok.
RAM'leri AMD Expo alırsanız daha iyi olur.
Kasayı tavsiye etmem. Markasını araştırdığım halde düzgün bir şey bulamadım. Sanırım Goldmaster'a ait, galiba? Hem ekran kartınız o kasaya sığmaz.
Güç kaynağını tavsiye etmem. Minimum Tam Modüler 80+ Gold güç kaynağını tavsiye ederim. Marka olarak Asus, MSI, Seasonic, Zalman, Be Quiet ve NZXT markalarını tercih edebilirsiniz.

İşte sana verebileceğim tavsiyeler: Eğer ki oyun için alınıyorsa 7800x3D tercih edilmeli. Yoksa gerek yok.
RAM'leri AMD EXPO alırsanız daha iyi olur.
Kasayı tavsiye etmem. Markasını araştırdığım halde düzgün bir şey bulamadım. Sanırım Goldmaster'a ait, galiba? Hem ekran kartınız o kasaya sığmaz.
Güç kaynağını tavsiye etmem. Minimum tam modüler 80+ Gold güç kaynağını tavsiye ederim. Marka olarak ASUS, MSI, Seasonic, Zalman, Be Quiet ve NZXT markalarını tercih edebilirsiniz.

Yorumun için teşekkürler. Kasa güç ve RAM öneriniz var mı?

İşte sana verebileceğim tavsiyeler: Eğer ki oyun için alınıyorsa 7800x3D tercih edilmeli. Yoksa gerek yok.
RAM'leri AMD EXPO alırsanız daha iyi olur.
Güç kaynağını tavsiye etmem. Minimum tam modüler 80+ Gold güç kaynağını tavsiye ederim. Marka olarak ASUS, MSI, Seasonic, Zalman, Be Quiet ve NZXT markalarını tercih edebilirsiniz.

Ben RAM'leri 6000 MHz CL 30 32 GB değerlerinde seçmiştim AMD EXPO olan RAM'leri bulamadım bu değerlerde, kasa olarak bilgim yok tam olarak ama ASUS TUF Gaming GT502 beyaz ATX kasa nasıl?

Son düzenleme:
Güç kaynağını değiştirdim ama RAM ve kasada emin olamadım kasaya anladığım kadarıyla 360 mm çok zor sığcak veya hiç olmayacak RAM markası iyi midir kaliteli midir?

Kasaya diğer bileşenler sığacaktır. Resmi web sitesinden desteklediği maksimum ölçüleri görebiliyorsunuz. Bizzat kontrol ettim ve sığdığını söyleyebilirim. Güzel bir kasadır.

RAM'ler aynı şekilde güzeldir. Özellikle AMD sistem toplayanlara sıklıkla önerdiğim markadır. XPG, A-DATA'nın alt markasıdır.

Geri
Yukarı