Ryzen 9 7950X sistem için UPS değişikliği tavsiyesi

EmreCanEskici

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Dominator Titanium 96GB (2x48GB) DDR5 6400
İşlemci
Amd Ryzen 9 7950x
Merhaba, iyi haftalar.

Aşağıdaki özelliklerini yazmış olduğum sistemi topladım, bilgisayarı elektrik kesintilerinden, akım değişiklikleri gibi vs durumlardan korumak için bir UPS arayışı içerisindeyim.

CPU AMD Ryzen 9 7950X.
GPU ASUS RTX 4090 ROG STRIX OC Edition - whıte.
Anakart ASUS ROG Crosshair X670e Hero.
RAM Corsair dominator Titanium 96 GB (2x48 GB) DDR5 6400 - whıte.
SSD Corsair MP700 Pro 2TB.
PSU ASUS ROG Thor ROG-THOR-1200p2 1200W.
Kasa Corsair 6500D - whıte.
CPU soğutucu iCUE lınk H150i LCD - whıte.
Kasa fanları iCUE lınk RX140 RGB 140mm PWM PC fan expansion kit - whıte X2.
iCUE lınk RX140 RGB 140mm PWM PC fan expansion kit - whıte X2.
iCUE lınk RX120 RGB 120mm PWM PC fan expansion kit - whıte X3.
iCUE lınk RX120 RGB 120mm PWM PC fan expansion kit - whıte X3.
Monitor Samsung Odyssey Neo G9 57" LS57CG952nuxuf.
Monitor light herlly kavisli monitör lambası.
Klavye&mouse Logitech MX keys combo gen 2

Elimde eski sistemimden kalma "makelsan powerpack SE 1kva Online" bulunmaktadır. Fakat fanı o kadar rahatsız edici bir ses çıkarıyor ki sürekli başka odalara kilerlere kapatıp uzun elektrik hattı çekerek kullandım bugüne kadar. Şu an da böyle bir imkanım yok, daha sessiz çalışması için fanını Noctua NF-R8 REDUX-1200 ile değiştiriyorum ama daha deneme şansım olmadı.

UPS ürün linki: Powerpack SE Serisi 1/2/3 kVA

Uzun lafın kısası bazı sorularım olacak;
1- elimdeki ürün sürpriz bir şekilde yeni fanla sessiz çalışsa, benim bu sistemim için yeterli korumayı ve elektrik kesintilerinde çalıştığım çizimleri kayıt edip, bilgisayarı kapatabileceğim kadar süre bataryadan çalıştırabilir mi? (5-15dk max)
2- bu kadar gürültüden şikayetçi biri olarak, eğer line ınteractive bir UPS'e geçiş yapsam, bilgisayarı voltaj, elektrik kesilmesi vs gibi problemlere karşı korumada çok taviz vermiş olur muyum?
3- Online bir UPS olup fansız olma ihtimali söz konusu mudur?

Ürün marka model tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum.
Saygılarımla.

Mevcut UPS'in bataryası sizlere ömür, sessiz bir Line Interactive için bir işaret sanırım ama malesef bir UPS üstadı bulamadım.

Mevcut UPS'in bataryası sizlere ömür, sessiz bir line ınteractive için bir işaret sanırım ama maalesef bir UPS üstadı bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı