Ryzen 9 7950X vs Ryzen 9 7900x3D

NeverGive Up

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bütçem 17 bin TL, anakartım MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi, ekran kartım RTX 4070 Ti. İşlemci almak istiyorum, hem oyun hem de mimari proje için kullandığım 3D tridimax ve AutoCAD yazılımlarını kullanıyorum. Bana başlıktaki işlemcilerden hangisini tavsiye edersiniz? Son olarak zen 5 mimarili işlemcileri ne zaman çıkacak, beklemeli miyim? Tabii ki piyasanın durumu nasıl olacağını kestiremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
B650 serisi kartlar da destekleyecek mi bu Zen 5 i hocam?

A620 de dahil Zen5'i kesin destekleyecekler sonrası ise muallak şu anda. Kimileri Zen5'den sonrasında AM6 sokete geçilecek diyor, kimileri AM5 sokete üçüncü bir nesil de gelecek diyor bakalım.

İşlemci almak istiyorum, hem oyun hem de mimari proje için kullandığım 3D tridimax ve AutoCAD yazılımlarını kullanıyorum.
O programlar render alırken işlemciyi kullanıyorsa 7950X tercih edebilirsin, X3D işlemcilerin render performansları geride. Ekran kartı ile render alacaksan daha az ısındığı ve güç tükettiği için 7900X3D tercih edilebilir sanırım. 7950X işlemciyi soğutmak için sağlam bir soğutucu lazım, o da ek bütçe istiyor.

O programlar render alırken işlemciyi kullanıyorsa 7950X tercih edebilirsin, X3D işlemcilerin render performansları geride. Ekran kartı ile render alacaksan daha az ısındığı ve güç tükettiği için 7900x3D tercih edilebilir sanırım. 7950X işlemciyi soğutmak için sağlam bir soğutucu lazım, o da ek bütçe istiyor.

Soğutucu var ASUS ROG Ryujin III ARGB.

@Nqvelist @Crucible Knight @Golden.Nyks

Peki ryzen 9 7950x yerine zen5 serisi işlemci almak için beklemek mantıklı olur mu hem fiyat açısında olsun hemde 7000 serisine göre performanslı olacak deniliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı