Ryzen 9 7950x3D BIOS açılış süresi normal mi?

unno

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR Vengeance DDR5 RAM (2X16)GB 6000MHZ CL30 AMD Expo ,Cue uyumlu
Anakart
B650 GAMING PLUS WIFI (MS-7E26)
sayın arkadaşlar,

RAM: Corsair Vengeance DDR5 RAM (2x16)GB 6000MHz CL30 AMD EXPO.
Anakart: B650 Gaming Plus Wi-Fi (MS-7E26)
Ekran kartı: ROG STRIX GeForce RTX 4090 OC Edition 24 GB GDDR6X.
İşlemci: İşlemci AMD Ryzen 9 7950x3D 16-Core Processor.
PSU: ASUS ROG- STRIX-1000G 1000W Power Supply.

Sistemim bu şekilde. PC açılma süresi 65 saniyelerde, bu süre bana aşırı uzun geliyor. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız memnuniyet duyarım.

selam,

Dosya Ekleri

• tech2.png
    tech2.png
    272,2 KB · Görüntüleme: 24
  • technopat.png
    technopat.png
    86,7 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun PC açılış süresi ile alakası yok. O sayaç, sistemin ilk başlaması ile işletim sistemi başlaması arasında geçen süreyi yani anakartın BIOS sisteminde harcanan süreyi gösterir.

Anakart, üstündeki takılı donanımları tanımlar ve test eder. Anakarttan anakarta, sistemden sisteme, BIOS ayarlarından BIOS ayarlarına göre değişiklik gösterir.

Bunun PC açılış süresi ile alakası yok. O sayaç, sistemin ilk başlaması ile işletim sistemi başlaması arasında geçen süreyi yani anakartın BIOS sisteminde harcanan süreyi gösterir.

Anakart, üstündeki takılı donanımları tanımlar ve test eder. Anakarttan anakarta, sistemden sisteme, BIOS ayarlarından BIOS ayarlarına göre değişiklik gösterir.

Bilgilerin için teşekkür ederim. Bu arada PC açılma süresini minimum seviyelere nasıl düşürebilirim?

Not: EXPO özelliğini kapattığımda RAM 6000MHz'den 3200 MHz düşüyor ve PC açılma süreside 15 saniyelere kadar düşüyor. Normalde EXPO aktifken, güç tuşuna bastığımda ortalama 1 dakika sonra Windows ekranını görüyorum.

Selam,

Son düzenleme:
Bilgilerin için teşekkür ederim. Bu arada PC açılma süresini minimum seviyelere nasıl düşürebilirim?

Not: EXPO özelliğini kapattığımda RAM 6000MHz'den 3200 MHz düşüyor ve PC açılma süreside 15 saniyelere kadar düşüyor. Normalde EXPO aktifken, güç tuşuna bastığımda ortalama 1 dakika sonra Windows ekranını görüyorum.

Selam,
EXPO kapattığında 4800'den aşağı düşmemesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı