Ryzen AM5 işlemci tavsiyesi

Vatan da falan Cooler Master sogutucusu ile Max 60 derece falan yazıyorlar, bende Valorant LoL CS2 gibi oyunlar oynuyorum. Çok mu ısınır? 240mm sıvı sogutucu alsam yeterli olmaz mı?
ML240 v2 ise o tarz oyunlarda zaten yorulmuyor cok islemci. CP77'de max 75 gordum o cok sicaklar disinda. Ayrica o 100 dereceyi bir kere gordum dedigim gibi minik bir uv ile halledersiniz daha da duser sicaklik.

hocam ev ortamı serin olsa 240mm sogutucu kullansak klasik modda calıssa islemci derece kac olur sence
Suan bosta odada normal sicaklikta
1712652929008.png

47'lerde dolasiyor. Hemen sizin icin Assetto Corsa'da full yagmur acip islemciyi yorup sicakligi soyleyecegim.
Duzenleme: Arkadas benim sogutucu mu sorunlu anlamadim 95 derece full yagmurda islemci kullaniliyorken?!

Şu an bosta odada normal sicaklikta Eki Görüntüle 2163516
47'lerde dolasiyor. Hemen sizin icin Assetto Corsa'da Full yagmur acip islemciyi yorup sicakligi soyleyecegim.
Duzenleme: Arkadas benim sogutucu mu sorunlu anlamadim 95 derece Full yagmurda islemci kullaniliyorken?

Hocam o kadar yapmana gerek yok, ben sadece Valorant LoL CS2 oynayacagım kac olur ki bir de fazla sıcaklık islemciye zarar vermez mi? Oyun performansını azaltmaz mı?

Hocam o kadar yapmana gerek yok, ben sadece Valorant LoL CS2 oynayacagım kac olur ki bir de fazla sıcaklık islemciye zarar vermez mi? Oyun performansını azaltmaz mı?
Yok hocam o oyunlarda sorun olmaz zaten rahat 500 FPS alirsin hepsinde en az.

Hocam ben de önce 7600X alacaktım ama sıcaklık değerleri sıvı soğutma olsa da 80-90 hatta 100 derece görenler olunca karar değiştirdim. Çok zor karar vermek AM4 de mis gibi 5600 ile mutlu mesut gidiyorduk. AM5 maliyetli olacak biraz.

Amazon’dan peşin fiyatına 6 taksit 7800x3d aldım. 14 bine geldi kutulusu. 13 civarında trayler var ama 6 taksit yapınca çok yükseliyor vade farkıyla. Am4 de arctic kule tipi soğutucum vardı buna uyar mı bir deneyeceğim. İlla sıvı soğutma şart mı 7800x3d için
Çoğu AM4 soğutucu AM5 destekliyor o yüzden sorun çıkacağını sanmıyorum. Neden bilmiyorum ama benim 7600x'de 7800x3d'den daha sıcak çalışıyordu. Kötü çip denk gelmiş olabilir ama bu sorunu bende çok gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı