Ryzen APU sistem alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alimert801

Decapat
Ryzen 3 2200G veya Ryzen 5 2400G kullanarak APU bir sistem oluşturmak istiyorum geleceğe dönük olması amacıyla. Forumda birçok kişi bu sistemlerin kitlendiğini, mavi ekran hatası verdiğini falan söylemiş. Bu durum beni biraz endişelendirdi. Acaba ben aşagıdaki sistemi toplasam aynı hatalar ile karşılaşır mıyım?

500GB HDD var elimde. Ayrıca bir kasa da düşünücem.

Bunlara ek olarak Ryzen 3 2200G veya Ryzen 5 2400G. Seçtiğim parçalar uyumlu mudur?

Ayrıca FIFA 19, PES 2019, CS:GO, PUBG, GTA V gibi oyunları oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 2200G veya Ryzen 5 2400G kullanarak APU bir sistem oluşturmak istiyorum geleceğe dönük olması amacıyla. Forumda birçok kişi bu sistemlerin kitlendiğini, mavi ekran hatası verdiğini falan söylemiş. Bu durum beni biraz endişelendirdi. Acaba ben aşagıdaki sistemi toplasam aynı hatalar ile karşılaşır mıyım?

Bunlara ek olarak Ryzen 3 2200G veya Ryzen 5 2400G. Seçtiğim parçalar uyumlu mudur?

Bütçen ne?

6 aydır kullanıyorum henüz bir sorun olmadı.

APU sistem almak günümüz dolar kurunu düşündüğümüzde mantıklı olabilir.
Ryzen 5 2400G kullanmanın daha iyi olacağını düşünüyorum hem bir ekran kartı alana kadar oyunlardan daha fazla performans almanızı sağlar , hem de ileride takacağınız ekran kartının daha yüksek bir model olmasına olanak sağlar.
Bu sistem sadece örnek ancak merak etmeyin böyle bir sistem sizi GTA 5 , PUBG gibi oyunlarda üzmez tabi ultra ayarlarda oynamak gibi bir takıntınız yoksa.
Forumda bilgisayarlardan veya APU sistemlerden daha iyi anlayan arkadaşlar var ise sistemin eksiklerini veya yanlışlarını söylerlerse sevinirim.
2850 APU.PNG

Ryzen 2200G APU sistem kullanıyorum memnunum. Alınır bir sıkıntı olmaz. Fakat bellekleri Gskill, Corsair, Kingston gibi bilindik markalardan al. Şahsen ben XPG ram aldım mavi ekran hatası yaşadım. Ramlarin değişimi yapıldı. Artık o hatayı almıyorum. Ama dediğim gibi bilindik markalar tercih et ve frekansı yüksek tut.

3200-3100 TL'ye Nanokatolog'dan i3 8100 ve 1050 Tİ'lı sistem toplanabilir.

Bütçem için kesin bisi söyleyemiyorum fakat taksit ile sanırım 3000 tl olabilir. Taksit ile bunu almayı düşündüm ama emin olamadım.
Sinerji Neon (Donanım Arşivi) Ryzen 5 2400G/8 GB/1 TB/APU Vega

Daha iyi bisi yapilabilir mi? Pes 2019 ve Fifa 19 da oymamak istiyorum. Pubg ve GTA V yanında.
Nanokatolog'dan toplamadan bu kadar oluyor benden.
Ekran Alıntısı.PNG

Edit bütçeni en fazla 3000 yapabilirim dediğin için 1200 koydum en azından GTX 1050'yi darboğaz yapmaz gidip G5400 koyup GTX 1050 Tİ koymaktansa böyle daha iyi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı