Ryzen işlemci yerinden çıkmıyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Merhaba arkadaşlar. Sistemim dün geldi, anakart ve işlemci gelmişti. İşlemciyi anakarta takmak istedim. Dikkatli bir şekilde işlemciyi yerine koydum ve kontrol ettim yerine oturmuştu. Oturmasa işlemci sallanırdı vs. ama bende böyle bir şey olmadı. Kilidi kapattım sonra kontrol amaçlı kilidi açıp işlemciyi kontrol etmek istedim. Kilidi açmama rağmen işlemci elime gelmedi. Ben zorlamak istemedim kilidi kapattım soğutucuyu da taktım. Bugün kasa gelecek ve test edeceğim, sistemi henüz açmadım. Sizce işlemci neden yerinden çıkmıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilit mekanizması tam geriye gitmezse zaten kaldıramazsın. Kilit mandalı ın iyice geride olduğundan emin ol.
Ryzen işlemciler kendinden macunlu olarak geliyor. Bu yüzden çıkmamış olması muhtemel. Biraz kuvvet uygulamanız gerek.
Hiç bir işlemci kendiliğinden macunlu gelmez. Macunlu gelen soğutucusu dur.

Merhaba arkadaşlar. Sistemim dün geldi, anakart ve işlemci gelmişti. İşlemciyi anakarta takmak istedim. Dikkatli bir şekilde işlemciyi yerine koydum ve kontrol ettim yerine oturmuştu. Oturmasa işlemci sallanırdı vs. ama bende böyle bir şey olmadı. Kilidi kapattım sonra kontrol amaçlı kilidi açıp işlemciyi kontrol etmek istedim. Kilidi açmama rağmen işlemci elime gelmedi. Ben zorlamak istemedim kilidi kapattım soğutucuyu da taktım. Bugün kasa gelecek ve test edeceğim, sistemi henüz açmadım. Sizce işlemci neden yerinden çıkmıyor?

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
İşlemcinin bacaklarını kontrol eder misin? Ayaklardan yana yatmış veya ezilmiş olan varsa takılmaz. Bir de görsel olarak hem işlemcinin bacaklarını hem de soketi net olarak paylaşırsan daha fazla yardım etmeye çalışırız.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
İşlemcinin bacaklarını kontrol eder misin? Ayaklardan yana yatmış veya ezilmiş olan varsa takılmaz. Bir de görsel olarak hem işlemcinin bacaklarını hem de soketi net olarak paylaşırsan daha fazla yardım etmeye çalışırız.

Çok teşekkür ederim yardımın için, sistemi dün montajladım işlemciyi tekrar kontrol etmedim kablo bağlantılarını yaptım. Gayet stabil çalışıyor, eksik olmayın çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı