Ryzen işlemci yerinden çıkmıyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Merhaba arkadaşlar. Sistemim dün geldi, anakart ve işlemci gelmişti. İşlemciyi anakarta takmak istedim. Dikkatli bir şekilde işlemciyi yerine koydum ve kontrol ettim yerine oturmuştu. Oturmasa işlemci sallanırdı vs. ama bende böyle bir şey olmadı. Kilidi kapattım sonra kontrol amaçlı kilidi açıp işlemciyi kontrol etmek istedim. Kilidi açmama rağmen işlemci elime gelmedi. Ben zorlamak istemedim kilidi kapattım soğutucuyu da taktım. Bugün kasa gelecek ve test edeceğim, sistemi henüz açmadım. Sizce işlemci neden yerinden çıkmıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize gelmemesinden kastınız nedir? Tutup kaldırmayı denediniz mi yoksa kilidi kaldırdığınızda işlemcinin soketten kendiliğinden ayrılmadığından mı bahsediyorsunuz?

Dostum mandalı sonuna kadar açıp dene. Montajı yapan kişi yapıştırmadıysa çıkması gerekiyor.

Montajı ben yaptım, yanlış bir şey yapsaydım işlemci yerine oturmazdı zaten değil mi? Üçgenler birbirine denk gelmediği zaman işlemci havada kalıyor tam oturmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı